Хто з чим прийшов до міськради. Статки нових заступників мера та нових депутатів

Автор: Вікторія Баберя, 13 грудня, 14:17

Фото: Статки нових заступників мера та нових депутатів


Протягом останнього часу в Полтавській міській раді триває перезавантаження заступників міського голови та частини депутатського корпусу. Тож ЗМІСТ вирішив показати, чим все ж-таки володіють нові люди при владі.

 

Заступники міського голови

20 вересня 2018 року на третьому пленарному засіданні позачергової 17-ї Полтавської міськради проголосували за призначення першого та трьох інших заступників мера. Ними стали:

  • перший заступник міського голови – Андрій Лямін («БПП»);
  • заступник міського голови, керівник апарату – Віталій Нікіпелов («БПП»);
  • заступник міського голови з гуманітарних питань – Людмила Бойченко («БПП»);
  • заступник міського голови з питань ЖКГ – Олексій Чепурко («Рідне місто»).

На сесії 19 жовтня затвердили заступника мера з юридичних питань Івана Сватенка («Самопоміч»), а на пленарному засіданні 30 листопада до виконання посадових обов’язків приступила заступниця мера з питань діяльності виконавчих органівТетяна Юрченко («Рідне місто»).

Щодо Андрія Ляміна, Віталія Нікіпелова, Олексія Чепурка, то вони не є новими фігурами в міській раді і їхні декларації ЗМІСТ вже аналізував раніше.

Тож на прицілі – новопризначені зами: хто що має або хто чим просто користується.

 

Іван Сватенко

Згідно з декларацією кандидата на посаду, яка охоплює 2017 рік, у власності посадовця із 2001 року знаходиться частина квартири (23,33%) у Полтаві. Із 2016 року проживає Іван Сватенко в квартирі площею 39,6 кв. м – це лише право користування житлом. Щодо автівки, то на CHEVROLET LACETTI 2005 року випуску також є тільки право керування (із 2006 року) Протягом минулого року посадовець, працюючи юристом, заробив 30 тис. грн.

Загалом, щодо грошових активів, то готівкою чиновник зберігає 15 тис. грн, а на банківських рахунках – 45 грн. Також Іван Сватенко вніс заставу в кримінальному провадженні в розмірі 80 тис. грн.

 Декларація Івана Сватенка

 

Тетяна Юрченко

У електронній декларації посадовиці зазначені чоловік Віталій Юрченко та дочка Олександра.

Згідно з документом, автівки в родини немає жодної, але є багато нерухомого майна. У спільній власності Тетяни Юрченко знаходиться житловий будинок (127,9 кв. м) та земельна ділянка в Полтаві (716 кв. м, із 2013 року). Крім того, у документі зазначені об’єкти незавершеного будівництва в місті та Полтавському районі – це гараж та садовий будинок.

Чоловік володіє квартирою площею 61,7 кв. м, яка знаходиться у спільній власності з родичами із 1994 року. Також, у нього є нерухомість у Малому Тростянці – земельна ділянка площею 600 кв. м, на якій зараз будується садовий будинок

Щодо доходів Тетяни Юрченко, то протягом 2017 року, працюючи в ПП «ФІРМА "АЛЬПАРІ XXI"», вона отримала 249 тис. 865 грн, а в ТОВ «НАДЕЖДА РИТЕЙЛ» – 30 тис. 493 грн.

Готівкою посадовиця зберігає 195 тис. грн та 12 тис. доларів. Також зазначені кошти, позичені третім особам у розмірі 200 тис. грн та 32 тис. доларів, та отримана позика 24 тис. грн.

Декларація Тетяни Юрченко

 

Людмила Бойченко

Згідно з декларацією кандидата на посаду, яка охоплює 2017 рік, родина посадовиці складається з чоловіка Віктора Бойченка та дочки Ольги. Щодо нерухомості, то з 2010 року в спільній власності Людмили Бойченко із батьком знаходиться квартира в Полтаві площею 44,8 кв. м.

Її чоловік має гараж із 2011 року, а також квартиру в Полтаві, яка знаходиться у спільній власності з батьком. Їздить родина Бойченко на RENAULT Logan 2012 року в.

До того, як стати заступницею мера, Людмила Бойченко працювала директором Полтавської загальноосвітньої школи I-III ст. №12 та отримала у 2017 року 149 тис. 513 грн зарплати. Загалом на банківських рахунках посадовиця зберігає 30 тис. 492 грн.

Щодо доходів чоловіка, то його заробітна плата склала 13 тис. 389 грн та 39 тис. 180 грн пенсії.

 Декларація Людмили Бойченка

 

Депутати міської ради

Олена Чірікова-Зоріна, Володимир Соколовський, Микола Перепелиця, Едуард Волков, Дмитро Лаптєв обійняли посади замість напередодні відкликаних депутатів-членів міжфракційної групи «Єдність» Володимира Корнійчука, Оксани Деркач, Тимофія Гаєвого, Івана Діденка, Ярослава Мартинюка та депутатки фракції «Самопоміч» Світлани Бондарєвої.

Член СДП Олександр Кісільов трохи раніше посів місце замість цьогоріч відкликаного своїми ж однопартійцями Дениса Поліщука. Сергій Бутко від «Самопомочі» також недовго у депутатських рядах: на початку року він замінив Ігоря Окіпнюка, який добровільно склав свій мандат.

ЗМІСТ вже раніше запитував у новоспечених народних обранців, чому вони прийшли до влади та чим одразу збираються займатися на політичному терені.

Наразі ж – пройдемося по статкам нових депутатів. Так як до того, як вони прийняли депутатські повноваження, не були зобов’язані подавати декларації про доходи. Тому, не вдалося дізнатися про власність кількох з них – Володимира Соколовського (тренер-викладач дитячої спортивної школи), Миколи Перепелиці (екс-директор Департаменту інформаційно-внутрішньої політики ПОДА) та Сергія Бутка (директор ДТВ «Полтаваавтотранс»).

 

Олена Чірікова-Зоріна

Протягом кількох років Олена Чірікова-Зоріна працювала депутатом Шевченківської райради, тож мала звітуватися про доходи. Згідно з декларацією за 2017 рік, обраниця має квартиру в Полтаві 64,3 кв. м, яка знаходиться у спільній власності. Також вона задекларувала 6 517 грн зарплати, яку отримала в ПАТ «КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ГЛОБУС"».

 Декларація Олени Чірікової-Зоріної

 

Олександр Кісільов

Приватний підприємець, який працює у сфері будівництва та нерухомості, подавав декларацію як директор ФОП Кісільов Олександр Сергійович. Загалом, за 2017 рік дохід від зайняття підприємницькою діяльністю склав 865 тис. грн.

У власності депутата знаходиться багато нерухомості в Полтаві. Це і дві земельні ділянки, квартира, офісні приміщення площею 650 кв. м. Також триває будівництво житлового будинку в Полтаві 700 кв. м.

Їздить Олександр Кісільов на автівках ЗАЗ LANOS 2012 року випуску та AUDI A6 1995 року випуску. Кошти зберігає в готівці, має 30 тис. доларів та 17 тис. євро.

Крім того, вже в 2018 він подав дві декларації з повідомленнями про суттєві зміни в 2018 році. Зокрема, придбав квартиру в Полтаві, отримав дохід від відчуження рухомого майна 87 тис. грн та взяв іпотечний кредит у розмірі 250 тис. грн.

 Декларація Олександра Кісільова

 

Дмитро Лаптєв

Приватний підприємець подав декларацію про доходи за 2017 рік як кандидат в депутати. У документі вказана дружина Олена Лаптєва, яка володіє земельною ділянкою в Полтаві площею 693 кв. м із 2014 року. Також у депутата будується житловий будинок у місті. Щодо автівок, то він не має власної, а лише має право на керування Subaru Forester 2006 року випуску із 2012-го. Працюючи в ТОВ «С.В.А.Т» Дмитро Лаптєв отримав у 2017 році 26 тис. 61 грн зарплати. Крім того, депутат має незакритий кредит у розмірі 99 тис. 900 грн.

Декларація Дмитра Лаптєва

 

Едуард Волков

Декларацію Едуард Волков подавав коли ще працював юристом на КАТП-1628, тож вона охоплює доходи за 2016 рік. Та, як зазначив депутат, суттєвих змін у статках немає. Наразі він працює адвокатом і займається приватною юридичною практикою. Згідно з документом, нерухомості та автомобілів в Едуарда Волкова немає. Проте, задекларовані два цінні годинника – швейцарський Rado із сапфіровим склом, водостійкі (2013 р.), австрійський Jacques Lemans із мінеральним склом, водостійкі (2009 р.)

Грошові активи депутат зберігає в готівці. Він має 180 тис. грн, 65 тис. доларів, 25 тис. євро, а також вказані кошти, позичені третім особам у розмірі 25 тис. грн.

Декларація Едурада Волкова

 

...

Тож ЗМІСТ показав, із якими статками новопризначені заступники прийшли на посади та із чим народні обранці прийняли депутатські повноваження. Та чи щось зміниться за часи перебування при владі – дізнаємося вже із наступних декларацій, які вже буде зобов’язаний подавати кожен із них з 1 січня 2019 року.

 

 

Графіка, обкладинка Марини Зевако

Опублікована: 13 грудня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація