Полтавський скарб з глибини 2,5 тис. метрів: як лікує бішофіт

Автор: Святослав Бравов, 22 липня, 15:10

Фото: Бішофіт Полтавський: лікування, профілактика, релакс-ванни


Ми живемо в час економічної та політичної нестабільності: війна, вибори, високі тарифи та низькі зарплати. Не дивно, що ви постійно відчуваєте втому, емоційне виснаження та стресуєте. А це перша ознака дефіциту магнію в організмі. Як швидко, безболісно, економно та приємно врівноважити баланс магнію в організмі – далі у матеріалі.

 

Ви чули про бішофітотерапію? А цей метод лікування та профілактики є простим, доступним і повністю безболісним. Його використовують медики, санаторії та курорти, а дехто лікується самостійно вдома. 


Мінерал прадавнього моря 

Бішофіт – природний мінерал, що містить хлоридно-магнієвий комплекс, а також калій, йод, бром. Ці елементи необхідні для нормального функціонування організму.

 Уперше про бішофіт почули 1887 року, коли його знайшов геолог Карл-Кристіан Оксеніус. Назвали мінерал на честь його колеги – Карла Густава Бішофа.

Про цілющі властивості дізналися цілком випадково. Робітники, які працювали на буровій, помітили, що частий контакт з розсолом бішофіту призводить до зменшення проблем з суглобами. Так, готуючи розчин морської солі для бурильної суміші, геологи помітили: концентрована речовина, потрапляючи на певні частини тіла, де відчувається біль,  послаблює його.

З 1992 року бішофіт видобувається на Затуринському родовищі Полтавської області. Це - найглибше залягання мінералу у світі. Крім того, важливий його склад: такий комплекс магнію і мікроелементів зумовлює дуже широкі біологічні та терапевтичні властивості. Видобувається бішофіт шляхом розчинення у воді мінерального пласта з послідуючою викачкою розсолу. 

Бішофіт полтавський

Одразу виникло запитання: наскільки його використання є безпечним? Єдина правильна відповідь – повністю. Це довели ще 2002 року в Науково-дослідному інституті гігієни та медичної екології. 

Ба більше: іноді бішофіт – єдиний можливий спосіб лікування. Наприклад, санаторно-курортна реабілітація пацієнтів, що мають захворювання опорно-рухового апарату й онкозахворювання, досить обмежена в плані препаратів. Більшість із них пацієнтам протипоказані. Дослідження впливу бішофіту на пацієнтів з такими захворюваннями показало, що у 84% суттєво поліпшився загальний стан, а також настрій, сон. Болі ж або повністю зникли, або відчутно зменшилися. Пацієнти стали більш толерантними до різноманітних фізичних навантажень, поліпшилися показники рухливості хребта.

Полтавцям за бішофітом далеко ходити не треба. Адже він видобувається та виробляється у нашому регіоні, а продається прямо у Полтаві. Його можна придбати в аптеках, на сайті Бішофіт Полтавський та безпосередньо у виробника. Тут є і питний бішофіт, і для втирання в шкіру, і для ванн, а також для гігієни ротової порожнини. 

Бішофіт можна використовувати для профілактики без рецепта лікаря. Виняток – виникнення алергічних реакцій на мінерал в цілому або ж на деякі його складові. Тому перед лікуванням обов'язково слід провести тест.

Бішофіт полтавськийЯк мінерал допомагає у лікуванні серцево-судинних захворювань

Колись бішофіт відносили до засобів нетрадиційної медицини. Але згодом, дослідивши його склад та властивості, на мінерал звернула увагу і традиційна медицина.

Наразі його можна сміливо використовувати для лікування досить серйозних захворювань. Наприклад, бішофіт призначають пацієнтам, що мають серцево-судинну патологію, зокрема – гіпертонічну хворобу. А гель «Веновазин» корисний при венозному розширенні судин, капілярній сітці, набряках та втомі в ногах.

Внаслідок чого досягається настільки позитивний лікувальний ефект? Наразі чимало як вітчизняних, так і закордонних дослідників у сфері медицини акцентують на важливості магнію в організмі людини.

Магній займає друге місце за вмістом у клітині. Його випереджає лише калій. Магній бере участь у скороченні міофібрил серця та гладких м'язів судин, у мінеральному обміні, впливає на синтез гормонів, холестерину.

Дефіцит магнію в організмі супроводжується зниженням його рівня в плазмі крові. Негативно вплинути на кількість магнію можуть такі фактори:

 • Неправильне харчування.
 • Цукровий діабет.
 • Серцево-судинні захворювання.
 • Стрес.
 • Екологія.
 • Використання деяких ліків.

Мабуть, деякі пункти вам добре знайомі. Тож бішофіт можна використовувати не лише для лікування, але й для профілактики. Експериментально доведено, що після курсу лікування дисбаланс магнію в організмі було усунуто: організм хворого позитивно реагував на курс лікування електрофорезом з використанням бішофіту. Лікування має терапевтичний ефект, а також поліпшує насосну функцію міокарду лівого шлуночка, нівелює дефіцит рівня магнію в крові.

Бішофіт полтавський

Закарпатський санаторій «Боржава» активно співпрацює з ТОВ Жардін Косметік, (ТМ Полтавський Бішофіт). Популярною серед клієнтів процедурою, є тепла мінеральна ванна з бішофітом. Вона заспокоює, покращує настрій, сон, кровообіг та роботу серця. Завдяки розслабляючим властивостям її названо «Ванною древніх морів». 

 

Лікування хвороб опорно-рухового апарату

Бішофітну мінеральну ванну найчастіше застосовують для лікування хвороб, пов’язаних з опорно-руховим апаратом. Також це можуть бути процедури:

 • Обгортання.
 • Прогрівання.
 • Компреси.
 • Масаж.
 • Втирання гелю з морської солі у шкіру.
 • Місцеві ванночки.
 • Загальні ванни.
 • Електрофореза.
 • Фонофореза.
 • Магнітофореза.

Сучасні методики лікування дозволяють використовувати мінерал у спортивній медицині, медичній реабілітації та навіть у косметології. Наприклад, магнієвий гель «Athletic» використовують спортсмени для розігрівання м’язів та підготовки зв’язок до навантажень. 

Бішофіт полтавський

 

Бішофіт при остеоартрозі та остеохондрозі хребта

Активно використовують бішофіт для лікування остеоартрозу та остеохондрозу хребта, адже він містить мікроелементи та мінерали:

 • Магній.
 • Кальцій.
 • Бром.
 • Йод.
 • Залізо.
 • Цинк.
 • Мідь.
 • Марганець.
 • Молібден.
 • Селен.

Найкращий ефект досягається після ванн з бішофітом. Як правило, їх слід приймати через день при температурі води не вище 38 °C.

Попри безпечність бішофіту, перші ванни слід проводити досить обережно. Процедура має тривати близько 10 хвилин. Протягом цього часу варто уважно слідкувати за самопочуттям: вимірювати пульс, артеріальний тиск. Лише за умови задовільного ефекту після процедури, її час продовжують до 15-20 хвилин.

Щоб побачити покращення, достатньо близько восьми ванн. Додатково хворим призначають масаж, ЛФК та пелоїдотерапію.

Бішофіт полтавський

Науковці протестували дію бішофіту на групі людей віком від 40 до 60 років, що мали відповідні захворювання. За час проведення лікування жодного випадку загострення протікання захворювання не виявили. А уже після шести процедур пацієнти відчули покращення: зменшилися запальні явища, зійшла припухлість суглобів, збільшився об'єм рухів. Нічні болі зникли після повного курсу лікування, а також зменшився біль при фізичних навантаженнях, зменшився хруст в суглобах. Лікування пройшли 64 хворих. При цьому не було негативних реакцій серцево-судинної системи, нервової чи ендокринної.

Як правило, такі захворювання мають хронічний характер. Тому для того, щоб запобігати відновленню симптомів, краще проходити курс лікування двічі на рік. 

 

Використання електрофорезу розчину бішофіту при ангіопатіях ніг

Ангіопатія ніг – судинне захворювання, що характеризується недостатньою трофікацією тканин. До цього призводить порушення кровообігу в нижніх кінцівках.

Ангіопатія, якщо не розпочати лікування вчасно, може призвести до необхідності ампутувати кінцівки. Бішофіт використовують для лікування і цього захворювання, адже він містить магній, що надає антиспастичну і судинорозширювальну дію.

Бішофіт полтавський

У курс лікування включають електрофорез бішофіту. 15 процедур проводити можна щодня по 15 хвилин. Автор цього тексту проходив декілька курсів стаціонарного лікування і декілька амбулаторного. Попри сильнодіючі препарати, такі як пентоксифілін чи серміон, автор найкраще почував себе після щоденних процедур електрофорезу та масажів. 

Популярним останнім часом стало використання засобів на основі Бішофіту у спортсменів при підготовці до тренувань та змагань і після них.

Бішофіт полтавський

 

Бішофіт для лікування діабетичної артропатії

Артропатія – захворювання, для якого характерний розвиток запального процесу в суглобах, у зв'язку з чим вони деформуються та поступово руйнуються.

Але патологія є вторинною, тобто, починається як ускладнення інших хвороб. Наприклад, діабету. На відміну від інших ускладнень цієї хвороби, артропатія супроводжується больовим синдромом, що суттєво псує якість життя і може призвести до інвалідності. Якщо вчасно не лікувати захворювання, воно може мати летальний результат.

Для лікування застосовують в тому числі бішофіт. Він містить мікроелементи, що надають протизапальну, протимікробну та знеболювальну дію. Бішофіт є засобом проти набряків, пришвидшує регенерацію тканин, покращує імунітет, посилює місцеву стійкість шкіри до проникнення мікробів, знімає стан нервового напруження.

Так, після правильного лікування їз застосуванням бішофіту зменшилися основні ознаки захворювання. Навіть больовий синдром менше турбував хворих. Збільшився об'єм рухів в уражених суглобах.

Бішофіт, як елемент комбінованого лікування, добре зарекомендував себе при лікуванні людей, що перенесли операцію. Позитивних результатів вдається досягти завдяки дії іонів йоду. Іони магнію у свою чергу нормалізують кровообіг. Також бішофіт надає протизапальну та дегідратаційну дію. І навіть більше – шкіра зм’якшується під дією алантоїну і гліцерину.

Після лікування мінералом у хворих минав набряк та запалення, рубці пом'якшувалися, ставали більш еластичними. Також спостерігався косметичний ефект: кісткова тканина швидше регенерувалася після переломів, також зменшувалися або ж зовсім зникали рубцеві контрактури.Як створити санаторій вдома?

Не в кожного з нас є час та фінансова можливість відвідувати санаторій декілька разів на рік. А відпочивати, заспокоювати нервову систему, відновлювати рівновагу та поповнювати сили можна і в домашніх умовах. ТОВ Жардін Косметік, (ТМ Полтавський Бішофіт). Компанія Бішофіт Полтавський активно працює не лише з санаторіями та аптеками. Їхня продукція поширена і серед українців, які займаються відновленням організму самостійно.

Нижче – ТОП-5 найпопулярніших у клієнтів продуктів. На першому місці бішофіт-гель. Він є корисним при венозному розширенні судин та капілярній сітці. Цей продукт є одним з найперших, які з’явилися в арсеналі виробників полтавського бішофіту, він підходить для медичних процедур та домашнього використання. Друге місце посідає магнієва олія – засіб для краси та здоров’я шкіри і волосся. Особливість олії не лише в корисних властивостях, а й у вартості. Наприклад, у Литві її можна придбати за 14 євро, в Полтаві лише за три. Третє місце – питна добавка, яку використовують при проблемах з травленням, каменях у нирках та для регулювання цукру в крові. В 5 мл добавки є від 380 до 400 міліграм магнію – це рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров’я добова доза магнію. 

Бішофіт полтавський

П’ятірку найпопулярніших препаратів замикають магнієві ванни та хвойний або кристалічний концентрат. В санаторії ця процедура коштуватиме до 200 грн, а вдома ванна вартує в 10 разів дешевше. Зараз пояснимо. Наприклад, кристалічний концентрат можна придбати за 78 грн, вистачає його на 10 ванн. Виходить, що одна процедура коштує трохи більше 7 грн, сума суттєво відрізняється від санаторної. 

Бішофіт полтавськийЯк висновок

Бішофіт природний мінерал із високим вмістом магнію, кальцію, кремнію та мікроелементів, необхідних для нормальної роботи нервової та кістково-м'язової системи. Клінічно доведено, що найбільше магнію людина втрачає через неправильне харчування та стреси. Захистити себе від стресів надзвичайно важко, правильно та здорово харчуватися інколи не вистачає часу, а відновлювати сили необхідно щодня. Швидко, безболісно та водночас недорого наситити організм магнієм можна за допомогою бішофітових ванн чи харчових добавок. Окрім профілактичних заходів варто не забувати і про позитивний вплив на лікування бішофітом захворювань серцево-судинної, опорно-рухової та травної систем. 

Прадавній, хлоридно-магнієвий океан залишив свої цілющі солі у спадок українцям. У цьому океані зародилося життя, тепер завдяки йому ми можемо відновити своє здоров’я.Матеріал створений у рамках партнерства з ТОВ Жардін Косметік, Торгова Марка «Бішофіт Полтавський», та підготовлено в рамках реалізації грантового конкурсу від ГО «Інтерньюз-Україна» за фінансової підтримки Швеції та Internews (проект Audience understanding and digital support). Думки, виражені в цій публікації, відображають виключно точку зору автора.

Sweden_logotype_Ukraine

Опублікована: 22 липня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація