Старі проблеми, нові задачі, амбітні дедлайни: очільники напрямків благоустрою, освіти та молодіжної політики озвучили свої плани

Автор: Вікторія Баберя, 21 січня, 17:50

Фото: Очільники напрямків благоустрою, освіти та молодіжної політики озвучили свої плани


Кінець 2018 року ознаменувався змінами керівних осіб в кількох профільних управліннях виконавчого комітету Полтавської міськради. 18 грудня призначили начальника відділу з питань транспортних перевезень та зв'язку Євгенія Якубу. ЗМІСТ вже розповідав про пріоритетні для нього завдання на посаді керівника транспортного відділу.

Тож зараз – питання до ще трьох нових очільників.

Антон Тонконог, Олена Бабенко та Юрій Матвієнко розповіли про проблеми, які побачили, розпочавши роботу на посаді: хто за майже місяць, хто – за майже два, як вже почали їх вирішувати.

 

Антон Тонконог

Начальник інспекції з контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста.

Досвід роботи: близько 20 років в правоохоронних органах.

Вік: 40 років.

На посаді: із 18 грудня 2018 року.

Завдання і дедлайни

Як наголошує Антон Тонконог, задля підвищення ефективності роботи Інспекції важливо провести моніторинг і аналіз усіх вулиць міста на предмет розташування МАФів, рекламних об’єктів, адже існуючі дані залишають бажати кращого. Це необхідно для того, аби зробити базу підприємців-власників та орендарів цих об’єктів. Наразі подібна база є у відповідних службах, це ДАБІ, КП «Полтава-Сервіс» (видає дозволи на встановлення вивісок тощо).

«Система повинна працювати. Потрібно знати до кого ти йдеш. Деякі власники не хочуть надавати точну інформацію, тому якість наших даних щодо порушення правил благоустрою викликають сумнів. Для напрацювання бази потрібен час. Як ми це зробимо, я вже знаю: будемо спілкуватися із комунальними службами», – пояснює Антон Тонконог.

Також, останнім часом у Полтаві кількість Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків збільшується. У зв’язку з цим виникла потреба створити відповідну базу ОСББ та їх голів. для того, щоб було простіше з ними працювати – з приводу утримання прибудинкових територій. Набагато легше вияснити усі питання у телефонному режимі: зателефонували головам, озвучити попередження.

Щодо питання боротьби зі скандальними МАФами в Полтаві, Антон Тонконог запевняє, що серед основних завдань є виконання приписів Інспекції на демонтаж конструкцій. Зазначимо: їх видають у випадку виявлення факту самовільного чи незаконного встановлення МАФу, порушення меж згідно з виданими дозвільними документами. Протягом 10-30 днів з моменту отримання власник має або самостійно демонтувати конструкції, або оформити її належним чином. У випадку невиконання, Інспекція укладає договір на знесення конструкції із підрядною організацією (чи то із КАТП-1628, чи іншою структурою).

Щодо демонтажу прибудови до екс-кінотеатру Котляревського, то із ТОВ «Старнайт» тягнуться судові процеси. Підприємці хочуть визнати протиправним та скасувати рішення Полтавської міськради про анулювання дії паспорту прив'язки, а також визнати протиправним та скасувати припис Інспекції щодо демонтажу МАФу.

«Рішення ми ухвалимо лише після того, як все буде вирішено в судовому порядку», – пояснив керівник Інспекції по контролю за благоустроєм.

Питання демонтажу літнього майданчику закладу «Хінкальна» за адресою Козака 10-б, який встановили без відповідного дозволу і знесення якого саботували вже двічі, вирішуватимуть найближчим часом. Як зазначає Антон Тонконог, демонтаж відклали в зв’язку з погіршенням погодних умов – снігопаду, усіх працівників залучили до ліквідації наслідків.

Антон Тонконог

Як зазначає Антон Тонконог, важливо також проводити профілактичні заходи, аби запобігти корупційним діянням. Щоб за час своєї каденції уникнути таких випадків, керівник розпорядився провести для працівників навчання, та додав, що питання триматиме на особистому контролі.

«Я одразу сказав: якщо буде встановлений такий випадок, то порушниками будуть займатися відповідні служби. Це буде вже не адмінвідповідальність, а кримінальна».

Станом на зараз, основна проблема та завдання Інспекції та її керівника – це своєчасне прибирання снігу, очищення від льоду міських території, здебільшого – центральної частини Полтави. Протягом останніх кількох тижнів саме на це й були спрямовані зусилля усіх працівників служби. У рамках цього, одним із важливих етапів є спілкування з підприємцями, громадянами, щоб вони утримували в належному стані прилеглу територію до їхнього закладу.

 

Олена Бабенко

Начальниця управління у справах сім`ї, молоді та спорту.

Досвід роботи: працювала в Полтавському університеті економіки і торгівлі, завідувачем навчально-наукового бізнес-центру.

Вік: 33 роки.

На посаді: із 30 листопада 2018 року.

Завдання і дедлайни

Серед основних проблем, які називає посадовиця, є недостатньо гарний рівень співпраці між управлінням та громадськими об’єднаннями Полтави. Наразі взаємодія відбувається на рівні: організація планує провести захід прийшли в управління попросили сприяння отримали допомогу розійшлися.

«Співпраця ж має бути постійна: не лише управління має сприяти організаціям, а й організації – управлінню у проведенні спільних заходів».

У місті не на достатньому рівні побудована молодіжна політика. Молоді люди намагаються уникати такого поняття, як «я причетний до будь-якої політики». Їм набагато простіше прийти та спожити продукт, який пропонує місцева влада і вже потім сказати, щось було не так. А насправді, про те, що турбує та цікавить – ніхто не знає.

Із цього випливає величезна проблема молоді – вони просто їдуть за кордон. Адже в Полтаві немає нормального робочого місця, гідної заробітної плати. Тож важливим завданням Олена Бабенко називає призупинення відтоку молоді, а потім, можливо, й повернення їх назад.

Задля цього на початку грудня провели форсайт-форум «Молодь у розвитку місцевої громади», до якого запросили усі громадські об’єднання та організації, які є у нас в місті з метою того, аби сформувати такий прошарок питань, щоби почути молодь, дізнатися що їх цікавить та які проблемні питання виникають, на що потрібно звертати свою увагу.

«Насправді треба розуміти, що потрібно змінювати з точки зору попиту».

Так як у Полтаві відсутній молодіжний простір/молодіжний хаб, куди молодь могла б піти і просто так отримати консультації, провести зустріч із друзями формально: можливо, міні-тренінг, обмін думками, то потрібно його створити. Олена Бабенко наголошує, що вже є певні напрацювання і питання вирішується.

Також започатковують стажування молоді в органах місцевого самоврядування (у міській раді, виконавчих органах). Це важливо тому, що немає циклічності оновлення молодими кадрами. Наразі проект в розробці, положення та програма знаходяться на етапі доопрацювання.

«Нам би дуже хотілося, щоб результатом саме цього стажування стало формування кадрового резерву. Це дасть можливість хоча б невеликій кількості людей замислитися: що я хочу зробити для цього міста, як покращити його і що потрібно змінювати».

Олена Бабенко

У планах Олени Бабенко змінити вектор роботи із Студентською радою міста. Полягає в тому, аби надати більше свободи вибору. Щоб не було так, що Студрада міста не просто долучена до проектів, а й допомагають в організації/реалізації. Так як раніше найтісніше представники студентського самоврядування співпрацювали із відділом реалізації молодіжної політики, то надалі започатковують співпрацю з відділом сім’ї та дітей, відділу фізичної культури та спорту.

До того ж, цьогоріч управління вперше реалізуватиме проект «Бюджету участі» – Фестиваль єдиноборств «Чемпіони». Ідея проведення фестивалю з показовими виступами належить президенту Полтавської федерації тхеквондо Юрієві Шавиро.

«Буде новий досвід і для управління, і для мене в тому числі».

 

Юрій Матвієнко

Начальник управління освіти.

Досвід роботи: викладач Полтавського національного педагогічного університету, Полтавського політехнічного коледжу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», а також вчитель інформатики Полтавської загальноосвітньої школи № 9.

Вік: 38 років.

На посаді: із 28 листопада 2018 року.

Завдання і дедлайни

Як зазначає новий очільник міського управління освіти, за два місяці перебування на посаді, до нього прийшло нове усвідомлення того, що потребує галузь.

Серед найважливіших та першочергових завдань, які ставить перед собою Юрій Матвієнко, є зміна стилю взаємодії управління освіти з навчальними закладами – потрібно перейти у партнерське русло. Адже коли дивишся на управління освіти із сторони, здається, що це така собі свята інквізиція. Саме це й потрібно змінювати, щоб директори не боялися дзвінків та візитів з управління, а були відкриті до спілкування та йшли на діалог.

«Як тільки з’являється дзвіночок про візит, то у школах готуються як до зимової олімпіади. Я говорю про доброзичливість, про партнерські стосунки».

Щодо ухваленого у середині жовтня рішення міськради з приводу заборони збору коштів керівниками та педагогами шкіл з батьків учнів закладів освіти на проведення ремонтів, утримання шкіл, подарунки закладам та вчителям, то Юрій Матвієнко говорить:

«Цього року таких поборів не буде. Причина цього – не тільки ухвалене рішення, а й те, що є запорукою його виконання».

Школи починають фінансуватися з місцевого бюджету задля придбання речей на облаштування класних кімнат та ремонт закладів. У зв’язку з цим батьківські комітети будуть суттєво розвантажені і кошти збирати на дані потреби точно не будуть.

Юрій Матвієнко

Також, важливим моментом є забезпечення харчуванням вихованців дитсадків та учнів шкіл. Питання знаходиться на постійному контролі. Наразі укладені тристоронні угоди між батьківськими комітетами, постачальниками.

«Сьогодні перший день – 21 січня, як діти мають харчуватися за такою системою. Сподіваюся, що нарікань від батьків не буде».

У посадовця доволі амбітне бажання – оновити матеріально-технічну базу закладів загальної середньої освіти. Він зазначає, що намагатиметься виконати це по мірі можливостей.

В основному ж, завдання управління освіти – це впровадження державної освітньої політики на високому рівні. Щодо реформи Нової української школи, то наразі всі класи обладнані за всіма нормами. З приводу подальшої реалізації освітньої реформи в Полтаві, то Юрій Матвієнко акцентує увагу, що використовуючи досвід попередніх років, без проблем все зробимо,

Головний освітянин міста додав, що певні кроки вже досягнуті. Зокрема, планували відкрити та запустити Інклюзивно-ресурсний центр, де спеціалісти надаватимуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей з особливими освітніми потребами. І це вже зробили – офіційне відкриття відбулося 3 січня. Наразі ІРЦ працює, активно діє в різних площинах, набирає штат.

...

Амбітні завдання – в деякій мірі, легкі – як подивитися. Надалі ЗМІСТ слідкуватиме за їх виконанням та триматиме читачів у курсі справи.

До того ж, у Полтавській міській раді відбулося перезавантаження заступників міського голови та частини депутатського корпусу. ЗМІСТ показав, з чим прийшли до влади нові люди.

 

Фото Олега Журавльова.

Інфографіка Юлії Деркач.

Обкладинка Марини Зевако.

Опублікована: 21 січня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація