87889133 (1)

Для мене внутрішній туризм — найцікавіший. Успішні практики з інших українських міст нескладно адаптуються і до полтавських реалій. Та і просто спостерігати за їх розвитком дуже цікаво. У Дніпрі, наприклад, я буваю кожного року по кілька разів, але постійно знаходжу тут щось нове. 

Дніпро — не ідеальне місто. Тут є свої закинуті будинки, є купа кафешок, які закривають вид на ріку, коли гуляєш по набережній. Але в той самий час, вистачає речей, яким варто повчитися.

Бренд міста у 2018 — маст хев

Здається, що словосполучення «туристична привабливість» зараз усюди. У Дніпрі про неї не тільки говорять, а ще й працюють у цьому напрямку. У Дніпра є свій бренд — «Хвилююче місто». На логотипі хвиля і щит. Наскільки я розумію, хвиля — це про річку і розвиток, а щит — про козацьке коріння міста і захист від російської агресії.

Для обрання бренду міста у Дніпрі провели он лайн голосування. Далі була ще необхідна бюрократична процедура. Тепер новий логотип використовується в усій промо-продукції міської ради і підпорядкованих їй підприємств. На табличках з QR-кодами, встановлених на місцевих пам’ятках, він теж є.

Бренд — це чітке розуміння, що таке Дніпро і чому варто сюди приїхати. На жаль, у Полтави процес його створення поки що «завис» десь між іншими проблемами. Хочеться вірити, що зрушення з мертвої точки — питання часу.

Оплата карткою у транспорті: так просто і зручно

Я ненавиджу готівку, особливо шукати дрібні купюри, або розпихувати по кишенях здачу у громадському транспорті. А у час пік у Полтаві він ще й забитий під зав’язку. Якщо попаду у пекло — впевнений, тільки цим там і займатимусь. А от можливість носити у гаманці карту і усюди нею розраховуватися — це про комфорт та простоту.  

У Дніпрі я, як правило, їжджу або «Уклоном», або трамваєм. З першим все зрозуміло, замовляєш машину через додаток і кошти одразу списуються з твого рахунку. Тепер можливість розрахуватися карткою з’явилася і у трамваї. У вагоні є термінал, а електронний квиток приходить у додаток «Приват 24».

З розрахунком іншими картками теж немає проблем. Я користуюся «Монобанком». Квитанції про оплату, яку я скачав у додатку, контролеру було цілком достатньо. 

Зруйнувати не можна відновити

Проблема збереження архітектурної спадщини гостро стоїть по всій Україні. Це, до речі, теж питання туристичної привабливості, про яку я вже писав вище. Будь-який будинок, зведений 70 і навіть більше років тому, має свою історію. А їх теж можна використовувати для збільшення цікавості до міста.

Та і чисто з естетичної точки зору, гуляти красивими вулицями набагато приємніше, ніж поміж будинків, що руйнуються на очах. А втратити ці будівлі — те саме, що втратити і саме місто.

Коли йдеш центральною частиною Дніпра і дивишся навколо: майже на кожній вулиці реконструюють якусь будівлю. Поступово так можна привести до ладу весь центр. Звичайно, відновлювати набагато важче, ніж руйнувати. Але спробувати варто.

Такого більше ні в кого нема

У кожного міста мають бути свої фішки. Після початку російсько-української війни Дніпро стало форпостом українськості. І цей образ у місті максимально використовують. Не дарма захист країни — одна з граней бренду Дніпра.

Наприклад, у місті кілька років тому відкрився музей АТО під відкритим небом. Тут є побиті кулями вказівники з назвами міст, де були найгарячіші бої, БТРи та автівки військових, макет зупинки у Пісках та понівечених конструкцій Донецького аеропорту. Доки ми роздивлялися експозицію, сюди привезли кілька екскурсій школярів. Обидві — з інших міст.

А поруч з музеєм — найвищий в Україні державний прапор. Стяг, розміром 12 на 18 метрів, височіє на 72-метровому флагштоці. Його встановили 23 серпня цього року.

Як музей АТО під відкритим небом, так і височенний прапор — унікальні локації. Крім Дніпра, їх не знайдеш в будь-якому іншому місті. Тому вони особливо цінні для туристів. А також гордість для місцевих.

Розвиток будь-якого міста починається з дрібниць. Чим більше уваги їм приділяти — тим комфортніше буде його жителям. Крім того, це допоможе створити сприятливі умови для туристів. Кейси Дніпра доволі прості і актуальні для Полтави. Без якихось космічних капіталовкладень їх всі можна адаптувати і використати у наших реаліях.