Віталій Сердюк: Біг – це як безлімітний інтернет


Відшуміла золота осінь. Потяглися похмурі, сльотаві і мерзлякуваті дні. Майже як у відомій у любителів гірських походів пісні «Темір-Тау»: «Сверху сыро, снизу грязно, посредине – безобразно…»

Ось і прийшов для бігунів-початківців період випробування «на вшивість».

Не бійтеся вийти в дощ і в сльоту на вулицю, в парк і тим більше, в ліс… (О, це п'янке повітря, а фітонциди – як це мило! Куди ви зникли, мікроби разом з вашими респіраторними захворюваннями?)

Там на вас не буде чекати розчарування. Навпаки, пробігши в таку погоду 3, 5 і більше кілометрів (кожен, природно, за можливостями) ви беззаперечно отримаєте пристойний заряд внутрішньої енергії, відчуття, хоча і маленької, але перемоги над собою. Ваші тренувальні плани не потерплять фіаско. Навпаки, ви утвердитесь в їх правильності та результативності ...

І взагалі – життя в кайф!

Старт напівмарафону в місті Дніпро. 28 травня 2017 р.

Дуже добре про біг сказав інженер Зеленін в книзі «Наш друг – біг":

«Ми мучимо себе фізичною бездіяльністю п'ять, десять, п'ятнадцять років, а потім сподіваємося – що за містика! - попити тижнів зо два-три порошків, і все буде в порядку. Самообман! Так не буває. Потрібна тривала, дуже тривала, систематична і наполеглива робота над собою, щоб повернулася колишня кондиція. "Бігати, щоб жити!" – стало моїм девізом, коли я приступив до "самолікування". Біг, як парна лазня, – суворе задоволення. Я калічив себе фізичною бездіяльністю роки, а ще роки пішли на те, щоб повернути колишню працездатність».

Повертаючись до теми блогу, хотів би попередити читачів, особливо тих, хто не зовсім здоровий, що для бігу потрібна розумна, твереза ​​голова. Біг – це інструмент здоров'я, і, як всяким інструментом, ним треба вміти користуватися. Той, хто думає завзято взятися за біг, не розібравшись в ньому як слід, серйозно ризикує своїм здоров'ям. Тому потрібно ретельно вивчити рекомендації в літературі про біг, розпитати досвідчених любителів бігу. А також бажано спочатку займатися бігом в складі організованої групи. Такої, наприклад, як Running Club Poltava” (Біговий клуб Полтава). Це одночасно дисциплінує і захоплює, прищеплює смак до бігу.

На марафоні в Харкові, 29 квітня 2018 року

Самостійні заняття бігом можуть принести відчутну користь тільки в результаті тривалих і наполегливих занять, коли ви придбаєте стійку звичку до тренувань.

На закінчення приведу древнє китайське прислів’я, яке повинно стати нашим життєвим девізом: «Мудра людина запобігає хворобам, а не лікується від них».

А ще – «Починай бігати, коли здоровий, інакше доведеться вчитися цьому, коли захворієш».

 

Чому я люблю бігати?

На це питання однозначно, навіть кількома фразами не відповіси. Постараюся говорити про це і переконувати вас (тих, хто, природно бажає почути) на цьому ресурсі постійно. Теорією і практичними прикладами. Не заперечую також і проти відкритої дискусії.

Автор на напівмарафоні у м. Дніпро, 20 травня 2018 р.

Біг – це моя перша і постійна любов. Регулярно бігати я почав десь з 12 років. А до цього були просто дитячі (як і у всіх нас) ігри, звичайно ж, з обов’язковим бігом. А як же без нього? 😉 Скільки себе пам’ятаю, біг мені завжди подобався і продовжує подобатися досі. Постараюся і вам передати в цьому проекті всі відтінки моєї безкорисливої ​​любові.

 

Що дав біг ОСОБИСТО мені? 

 

 • Розвинену серцево-судинну систему (ССС).
 • Треновану м'язову систему (незважаючи на те, що за статурою я худий) – для того щоб бігати багато і швидко все тіло повинно бути міцним, а ноги - особливо.
 • Пластику – рухи більш точні, швидкі, плавні (дуже люблю танцювати!)
 • Внутрішню дисципліну – (дуже часто доводиться перемагати себе як на тренуванні, так і на змаганні, «терпіти» на дистанції, переживати поразки і т.п., так і в аналогічних життєвих ситуаціях). 
 • Підвищений імунітет - практично (тук-тук по дереву) не хворію. У всякому разі, медична картка на мене заведена тільки в лікарсько-фізкультурному диспансері (і то через необхідність отримання допуску до змагань). Звичайно, спортивні травми були. Але біг без них не буває. Не лякайтесь, можливо, у вас вийде.

Автор бігає і взимку

 • Радість руху, злиття з природою, задоволення від можливості бігти швидко, «летіти» як на крилах.
 • Підвищену працездатність і, як результат, можливість і зараз, у віці понад 71 рік, брати участь в забігах на 21 км (а ще мрію в наступному році згадати свою спортивну молодість і здолати марафон – 42 км).
 • Задоволення від перемоги (в змаганнях з бігу, а також зі спортивного орієнтування, в пройдених цікавих і затверджених маршрутно-кваліфікаційними комісіями далеких і складних спортивних подорожах).

Кольський півострів, Мурманська область РФ. На перевалі Ельморайок

 • Повага однолітків і молодших друзів.
 • Самоповага від того, що я все це МОЖУ.

Ось далеко не повний перелік усього того, що я отримав в житті завдяки бігу.

 

Чому саме біг?

Тому що він ефективніше від інших вправ розвиває витривалість. А витривалість – це головна якість, необхідна при занятті практично будь-яким іншим видом фізичної активності. Вона забезпечує меншу втомлюваність організму людини.

Ще древні стверджували, що тільки той, хто займається бігом, буде розумним, сильним і красивим.

Running Club Poltava на тренуванні біля села Зінці, літо 2018 року

Бігати – щоб жити! Зберегти здоров’я, зміцнити серцево-судинну і дихальну системи, зробити організм більш життєздатним, зменшити ймовірність різних захворювань – реальне завдання, яке ми можемо зараз собі поставити, захопившись оздоровчим бігом. Також біг – безцінна вправа для тренажу більшої частини м’язів людини.

Струс, отриманий організмом всього лише від 4..5 км бігу підтюпцем протягом 20 … 30 хвилин ні з чим не можна порівняти в плані поліпшення функціонування всіх без винятку систем людського організму.

А біг тривалий (більше однієї години) допомагає ефективно зменшувати зайву вагу.

Бігові тренування також сприяють виробленню в організмі спортсмена гормонів задоволення – як ендорфіну, так і дофаміну, серотоніну. Поганий настрій – пішов на пробіжку і отримав купу позитивних емоцій!

Добре, на сьогодні досить лірики і агітації ;), продовжимо в другій частині блогу.

З повагою, автор блогу Віталій Сердюк.

У Корпусному парку м. Полтави, березень 2018 року

Фото надані Віталієм Сердюком


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація