87889133 (1)

Біг і аудіокниги для мене — частини одного цілого. Але до одночасного розвитку тіла і мізків приходиш не одразу. Про свій шлях розповім нижче.

Я почав бігати кілька років тому. Дистанції збільшувалися. Час, який я витрачаю на їх подолання, відповідно, теж. Біг став звичкою: до звичайного «хм, а це прикольно» додалася ще підготовка до змагань. Зараз мій максимум — 21 км.

Фото після забігу на 21 км у Варшаві

Щоб менше відчувалися відстань та навантаження, є золоте правило: не думати про біг під час бігу. Якщо біжиш у компанії — все просто, достатньо з кимось говорити. Якщо один, треба заповнювати чимось голову.

На першому етапі я слухав музику і не парився — тим більше вона ще й допомагає підтримувати ритм. Але коли ти витрачаєш годину-півтори-дві у русі — стає шкода часу, який йде без користі для мізків. Він і так у великому дефіциті. Сісти і спокійно почитати книгу — це щось на межі фантастики.

Так я поступово прийшов до аудіокнижок. Спочатку мені здавалося, що я ніколи не зможу на них сконцентруватися. Побачив знайомих, згадав про робочу задачу, яка залишилася на сьогодні, почав аналізувати якусь вчорашню розмову — і все, книжка відходить на задній план. Ти ні початку не пам’ятаєш, ні про що зараз йде мова не розумієш.

Але адаптуватися можна до всього. У процесі я напрацював для себе кілька прийомів, які допомагають не втрачати концентрацію:

  • Вимикаю всі інші думки і акцентую виключно на книзі. А якщо терміново потрібно провести сеанс самоаналізу — ставлю запис на паузу;
  • Подумки повторюю про себе головні тези за диктором;
  • Якщо момент здається мені незрозумілим або надважливим, переслуховую його кілька разів. 

Застосунок, яким я зараз користуюся для прослуховування книжок називається Bookmate. База, яка тут є, мене повністю влаштовує. А передплата коштує 5,5 долари на місяць. Це дешевше за вечерю у середньостатистичному ресторані.

Крім того, хочу заповнити прогалини у вивченні української класики. Хоча на ЗНО 11 років тому я і не зробив жодної помилки в цьому блоці, запам’яталося мало. Для цього завантажив застосунок «Слухай». Там чудова підбірка книжок, а начитують їх відомі українці.

Загалом, тепер я можу пропрацювати значно більше літератури, ніж раніше. Крім пробіжок, почав слухати аудіокнижки дорогою додому або на роботу, у подорожах. Це стало звичкою. І почалася вона з бігу, як і багато інших корисних змін у моєму житті.