qbsd0yfKRtwmkCpC

Ми вже звикли, до дешевих «перемог» місцевої влади, які нам «впарюють» щодня і показують це, як неперевершений успіх наших місцевих «слуг народу». Щодня, як обласна, так і міська влада намагається «вилизати» електоральну сраку виборця, одночасно придумуючи та реалізуючи різні схеми вимивання бюджетних коштів, не вирішуючи нагальних питань інфраструктури та якості чи безпечності життя громадян!  

Але ніхто нам не розповідає про повне лайно в комунальному господарстві, що пов’язане з відсутністю повноцінної системи зменшення накопичення відходів, в тому числі цінної вторсировини. «Утриманці» народу не повідомлять про власну злочинну бездіяльність, злочинну байдужість, неспроможність та цілком реальний саботаж впровадження механізмів повторного перероблення відходів.

            В цій статті висловлюю особисту думку про жахливу неефективність бюрократичної системи та ймовірну взаємопов’язану корумповану змову державних та комунальних органів влади, по злочинній бездіяльності в захисту чистого середовища, а саме Конституції України ст.50.  Висвітлення  блефування діяльності Державної екологічної інспекції (далі – ДЕІ) по фіктивному захисту від забруднення навколишнього середовища.

Далеко не всім відомо, що в травні 2013 року  ДЕІ у Полтавській області проводила перевірку Комунального автотранспортного підприємства КАТП-1628 на дотримання вимог екологічного законодавства, в тому числі експлуатації Макухівського сміттєзвалища, за  результатами перевірки був складений  припис від 18.05.2013 № 39-09-21. ДЕІ в приписі вказала Полтавському КАТП 1628 на необхідність (наводжу Витяг з Постанови суду,  №  судової справи 816/1151/16):

  • розробити розділ «Оцінка впливу на навколишнє середовище» та отримати висновок державної екологічної експертизи на розміщення та використання міського звалища твердих побутових відходів м. Полтави;
  • привести експлуатацію міського звалища твердих побутових відходів м. Полтави у відповідно до Правил експлуатації полігонів побутових відходів, зокрема: облаштувати звалище бар’єром для дезінфекції коліс транспортних засобів, припинити збирання вторинної сировини на території звалища ручним способом;
  • розробити розділ «Оцінка впливу на навколишнє середовище» та отримати висновок державної екологічної експертизи на розміщення та використання худобомогильника;
  • ведення первинного поточного обліку утворення та руху відходів по встановленій формі №1-ВТ відходів;
  • відновлення межі міського звалища ТПВ у відповідності до Державного акту на право постійного користування землею від 23.02.1996 серія ІІ-ПЛ № 003481; визначити площу самовільно зайнятої земельної ділянки та отримати документи про право користування нею /а.с. 16-17/.

Припис надісланий Полтавському КАТП 1628 18.05.2013 та одержаний останнім 22.05.2013.

ТІЛЬКИ через ТРИ роки,  коли вже закінчилась позовна давність ДЕІ видає наказ від 13.07.2016 № 154/01-03 Про проведення позапланової перевірки 14 -15 липня 2016 року щодо виконання вимог припису від 18.05.2013 № 39-09-21. Але звісно ніхто і не виконував ніяких приписів, та і не намагався виправити порушення екологічного законодавства в діяльності КАТП-1628, що стосуються експлуатації Макухівського «монстра» під Полтавою!

Тому ДЕІ «відробляючи» наші податки 22 липня 2016 року подає позов до суду на КАТП-1628, судова справа № 816/1151/16:

ДЕІ, як позивач, вимагає  зупинення діяльності відповідача КАТП-1628 в частині використання Полтавського міського звалища ТПВ, що розміщене у відпрацьованому піщаному кар'єрі на території Ковалівської сільської ради Полтавського району (урочище Триби) с. Макухівка).

Але сталося не так як гадалося для ДЕІ, суд відмовив у задоволенні позову, а саме заборони використання міського звалища твердих побутових відходів. Тому що наша «Фіктивна Екологія» першочергово невірно   сформулювала вимоги у позові.

З Постанови Полтавського окружного адміністративного суду України можна дізнатись чому справа була завідома програшна судова справа № 816/1151/16:

Аналізуючи наведені положення Закону, суд зазначає, що за судовим рішенням можуть бути призупинені лише виробництво (виготовлення) або реалізація суб'єктами господарювання продукції, виконання робіт, надання послуг.

За таких обставин, на підставі судового рішення може бути зупинене або окрему стадію технологічного процесу щодо виробництва (виготовлення), реалізації субєктом господарювання продукції (робіт, послуг); або ж відповідний технологічний процес загалом.

Водночас в цілому діяльність суб’єкта господарювання за позовом Державної екологічної інспекції у Полтавській області на підставах визначених в акті перевірки від 15.07.2016 не може бути зупинена у судовому порядку, оскільки це не передбачено чинним законодавством.

Поданий Держекоінспекцією позов містить вимогу про зупинення діяльності Полтавського КАТП 1628 в частині використання Полтавського міського звалища твердих побутових відходів, що розміщене у відпрацьованому піщаному кар'єрі на території Ковалівської сільської ради Полтавського району (урочище Триби) с. Макухівка) без конкретизації того, про які саме виробничі цикли (технологічні процеси) господарської діяльності підприємства йдеться.

Позивачем не ставиться питання щодо зупинення виконання конкретних робіт/послуг у межах господарської діяльності відповідача.

Замість того, щоб зробити висновки з Постанови Полтавського адмін.суду та подати новий позов з іншим формулюванням позовних вимог, з метою заборонити експлуатацію Макухівського «монстра». Тим самим заставити «шевелитися», як міську   так і обласну владу по більш скорішого вирішення критичного питання, щодо екологічної катастрофи під Полтавою, а саме впровадження механізму окремого збору відходів, подальшої переробки та рекультивації Макухівського «монстра».  ДЕЇ подає апеляцію до Харківського апеляційного адмін.суду та касацію до Вищого  адмін. суду України, де «УСПІШНО» програє всі стадії судових розглядів (Витяг з ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду №816/1151/16):

Поданий Держекоінспекцією позов містить вимогу про зупинення діяльності Полтавського КАТП 1628 в частині використання Полтавського міського звалища твердих побутових відходів, що розміщене у відпрацьованому піщаному кар'єрі на території Ковалівської сільської ради Полтавського району (урочище Триби) с. Макухівка) без конкретизації того, про які саме виробничі цикли (технологічні процеси) господарської діяльності підприємства йдеться.

Позивачем не ставиться питання щодо зупинення виконання конкретних робіт/послуг у межах господарської діяльності відповідача.

Завідомо сплановану програшну судову тяганину було витрачено 1 рік. З початку першої перевірки ДЕІ Макухівського «монстра» до кінця «успішної» Ухвали Вищого адмін.суду України  пройшло 4 (чотири) роки з 18.05.2013 по 20.07.2017 роки.

 За наші сплачені податки вся обласна екологія за 4 (чотири) роки не спромоглася заборонити експлуатацію Макухівського сміттєзвалища з очевидними, дальше вже нікуди, правопорушеннями. З  порушеннями Правил експлуатації полігонів твердих побутових відходів, вже не кажучи іншого законодавства України включаючи Конституцію!

Весь юридичний відділ  обласної екології цілеспрямовано, в суху «злив» судову справу та витратив багато ресурсів, на проведення заздалегідь спланованої програшної справи. Втрачену багато часу, ресурс який неможливо повернути.

Впевнений це яскравий приклад фіктивності та показовості діяльності, робота заради роботи, а не на результат. 

Обласна і міська влада мають сотні мільйонів гривень, за які можна було самостійно без інвесторів побудувати повноцінний комплекс перероблення та утилізації відходів, що дало змогу вирішити одну із фундаментальних соціальних, екологічних проблем. Замість цього кошти витрачаються на нерентабельні та не потрібні справи, на які вже сплановані «відкатні» схеми. І нам знову будуть приподносити фіктивну діяльність, мишину суєту за Велику перемогу корупційної діяльності чиновників всіх рівнів.

Чиновникам зацікавленні перекладати на потім вирішення фундаментальних питань! Влада для них є бізнесом, а не мета ефективності та впровадження комфортних умов життя для мешканців міста!