Ігор Гавриленко: Чи буде суд? Чи буде кара?


Коли в неділю ввечері, приголомшені звісткою про жахливу смерть Каті Гандзюк, ми з Ларисою Гольник стояли разом із іншими небайдужими полтавцями, здебільшого мовчки, під управлінням обласної поліції, тоді до мене постійно поверталась одна думка, яку я відганяв. Мерзотник, якого я цілком обґрунтовано підозрюю в замовленні замаху на мою дружину, суддю Гольник, живе поруч.

Як почесний мент, який дослужився до посади заступника начальника міського управління (відповідав за кримінальний блок), а нині – «ветеран органів», він має квартиру за квартал від облуправління. У дворі дому паркує свій «чесно» зароблений Volkswagen Touareg.

Якби я звернувся до людей опліч нас, напевне, знайшлися б гарячі голови, готові до помсти.

Але це – не наші методи, еге ж?

Джерело зображення: http://hromadske.poltava.ua/

Ми терпляче чекаємо результатів слідства. Вже майже рік – з 22 листопада 2017-го.

Хоча ситуація є абсолютно зрозумілою для кожної притомної людини.

Скажімо, народний депутат Віктор Чумак, щойно дізнавшись про напад на Ларису, написав у ФБ:

«Юрій Луценко, Арсен Аваков ви знаєте цю людину, вона суддя, і цю справу. Ви знаєте людей які мають мотив і можливість це зробити. Я сподіваюсь це буде розкрито. Вважайте це зверненням».

Коментар Віктора Чумака:

45685753_282153509081237_5979257163715969024_n

А уявіть собі почуття Лариси, якій ледь не щодня доводиться бачити на роботі інше рило заплиле інтелектом обличчя, котре саме є бувшим ментом і кумом отого мента, що їздить на Touareg – Ковжоги.

Напередодні замаху суддя Гольник налила багато розпеченого смальцю за комір голові Октябрського суду – припис від НАЗК, рішення Ради суддів України, звернення Уповноваженого з прав людини до Вищої ради правосуддя – Струкову цілком реально загрожувало ганебне вигнання з хлібного місця.

І він ще й гадки не мав, що у ВРП він спіткає Павла Гречківського, обвинуваченого в причетності до хабара на півмільйона доларів. А Гречківський, як і Струков, дуже не любить «сучар»-«провокаторів», тобто викривачів корупції.

Назавтра після нападу Струков і його «октябрята» виписували лінію захисту нападникам, наголошуючи, що судді Гольник завдано ушкоджень «у позаробочий час» і вона нібито не зовсім і суддя, бо «закінчилися повноваження щодо здійснення правосуддя».

«Співчуття Струкова»:

45649347_1439482952853284_2763219097381502976_n

Показово, що свої «співчуття» колектив висловлював «за повідомленням ЗМІ». Тобто ніхто з «колег» навіть не зателефонував Ларисі, щоб дізнатися, що трапилося, не запропонував допомогу.

Із трьох осіб, яких ми називали слідчим як імовірних замовників, схоже, тільки для тодішнього мера Полтави Мамая повідомлення про напад на суддю Гольник було несподіваним (або ж він дуже гарно вміє прикидатися).

Якби слідство відразу розпочало шукати не тільки нападників, але й працювати по замовникам, шанси на розкриття злочину існували.

Але справу зареєстровано за статтею про хуліганство – а які в хуліганів можуть бути організатори та замовники?

Керівник слідства області з серйозним і розумним обличчям переконував Ларису, що вона й удару по голові не отримала б, якби не її «неправильна» поведінка – більшість людей тікають від небезпеки, а ми відбивалися від молодиків із кийками і захищали один одного. Що й змусило, зрештою, втікати нападників.

До того ж, на замовлення Струкова, невдовзі після нападу кілька кримінальних проваджень було порушено проти нас.

Водночас на кількох місцевих сайтах, що виконують функцію «зливних бачків», з’явилася інформація про наші з Ларисою переміщення напередодні події, про те, з ким ми спілкувалися телефонами, про поведінку судді Гольник під час оперативної наради в Октябрському суді, що закінчилася за лічені хвилини до побиття.

Лист пенсіонерки, розміщений на правах реклами, «провисів» понад місяць.

45649496_2160214977573656_7861349611355504640_n_1

Маніпулюючи фактами, «бачки» натякали, що напад – це інсценізація, самими нами організована.

Однак звідки пенсіонерка, яка значилася «автором» одного з пасквілів, могла знати подробиці суддівської наради?

Для кращого розуміння обставин додам, що її син – раніше судимий безробітний лобуряка багато років поспіль із надуманих підстав судиться з нами, знаходячи для цього не тільки час, але й гроші.

І ми маємо документальні підтвердження того, що діями молодика керує той самий Ковжога.

На жаль, цей напрямок, на який ми вказували, теж не наснажив слідство на результати.

Ба більше, не тільки тріо Сашків у складі екс-мер, екс-мент та суддя залишаються тривалий час недоступними для правоохоронної системи. Але й прислуговуючий їм останнім часом псевдожурналіст і самопроголошений редактор Г.Сікало(в).

Фото з автомобіля охорони:

45654734_557778488007105_2736444301323010048_n

Власник сайту «Останній Бастіон» та однойменної газети з властивими їй регулярними затримками нових випусків теж поширював плітки про інсценування нами нападу.

І пішов значно далі: снував дворами довкола будинку, де ми мешкаємо. Особливо не криючись, зафільмував, а потім оприлюднив заходи безпеки, що здійснювалися стосовно судді Гольник після нападу. Заодно опублікував її повну домашню адресу.

А щоб ті, кому треба, не помилилися, ще й фото ганку та вхідних дверей нашої квартири в себе на сайті виставив.

45499170_374629566412818_7985622003279200256_n

Після звернення Лариси Гольник до Полтавської місцевої прокуратури 27 грудня 2017 року кримінальне провадження за ч. 1 ст. 182 КК України (порушення недоторканості приватного життя) було відкрите. Але і тут прогресу не видно.

Тож, повертаючись до заголовку цього блогу, мушу констатувати – прогноз песимістичний.

Як і в більшості випадків із нападами на громадських активістів, викривачів корупції та інших небайдужих до майбутнього нашої країни людей.


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація