G7gzZBzDKQl8Oujj

«Формуються світло й темрява, складаючись разом.

Літнє сонце перетікає в зими.

Все, що діється нині з ними всіма, називається часом.

Головне розуміти, що все це діється саме з ними»

Сергій Жадан, сбірка «Тамплієри».

Вітаю друзі! Хоч я і не бачу ваші очі при цьому способі спілкування, але можу представити, як багато облич вдивляються в смартфони, монітори, і з захопленням читаючи ці строки. Деякі вголос - своїм приятелям чи подругам (ніжно тримаючи їх голови, покладені на плече) чи батькам похилого віку, яким не під силу інтернет. Це моє скромне побажання св. Миколаю :-)!

А чи всі знають біблейську версію про життя св. Миколая? Дозволю собі нагадати основні деталі. Народився він в заможній сім’ї християн  підприємців-мореплавців. Після отримання спадок роздав нужденним. В Біблії згадуються й інші подібні люди, наприклад – св. Амброзій. Я веду до того, що це – рідке, але природне для людини явище, і розумні люди, які писали Біблію, чудово знали про такі випадки.

Подібний ритуал був у індіанців північної Америки, називався (не знаю чи відбувається подібне зараз) «патлач». Є різні тлумачення цього ритуалу, але мені подобається те, де людина, досягнувши зрілого віку та заможного життя, добровільно, під впливом невідомих сил, роздає ВСЕ своє майно, відмовляється від дружини (якщо та на той час ще не забігла від такого щастя).

При цьому родичі під час розподілення майна не мають привілеїв, це означає, що людина не приховується ні від податків, ні від суспільного осуду. Такий собі апогей напружених років земної діяльності, результат осмислення пережитих здобутків і досягнень, зрад і провалів.

Дивні люди спочатку в своїй гонитві за багатством готові переступати (і близькість не має ніякого значення) через інших людей, а потім таким же незнайомим людям все віддати.

Наведені вище випадки підказують, що такі кроки властиві людям поза приналежністю до національностей та віросповідань.

Роздати своє майно, відмовитися від багатства, чи стати людиною з підвищеним рівнем відчуття справедливості, не брати чуже, вміти справедливо розподіляти суспільне благо, не лукавствами розсудити спір між людьми... Це – не диво, не – святість, це – унікальні здібності, що виникають в окремих людей.

Це – як народження зірки, планети або навіть життя. Потрібно аби завдяки мільярдам випадковостей відбулися необхідні умови для змін. Видатний філософ XXI ст., відомий грузинський реформатор Каха Бендукідзе казав: «Людина не камінь. Людина, це процес!».

Кожен з нас постійно знаходиться в процесі змін. Ми не можемо наперед знати, хто з нас ким стане, але ми можемо постійно робити вибір на користь тих, хто наближає наше життя до європейського рівня. Звернути увагу на тих, хто вже виділяється своїм унікальним ставленням до звичайних практик в нашому житті. Така увага дуже важлива, це – як увага до здорового харчування та образу життя. Від характеру і сили підтримки таких людей залежить якість вашого особистого життя.

У світовому рейтингу Індексу особистої свободи за 2016 рік Україна займає 151 місце. А перша десятка цього рейтингу (в якій дев’ять країн європейські) має найкращий рівень життя на планеті! Високий рівень життя – це достойна робота, добре здоров’я, сучасна освіта, хороша екологія, захист прав людини, рівні можливості, безпека і т.д. Хочу звернути вашу увагу, шановне панство, що рівень особистої свободи напряму пов’язаний з рівнем якості вашого життя. На перше червня 2018 року мінімальна зарплата в Нідерландах, що посіли у 2016 році перше місце по світовому індексу особистих свобод, – 1594,2 євро на місяць, а це – понад 50000 гривень.

Кожен з нас тим чи іншим чином віддає частину свого майна на розвиток суспільства податками, благодійним внесками чи то навіть пожертвами в церкву. Чи ставили ви собі питання, а хто наразі створює в нашій країні нові можливості по наближенню до європейського рівня життя? Якщо ставили, то частіше за все не бачили серед цих людей представників влади та кліриків.

Час переосмислити свої звички, звернути увагу на ті ваші поступки, які вже не допомагають розв'язувати практичні питання чи питання совісті. Що конкретно робити? Загадати св. Миколаю, аби надав сил для змін! Я ось загадав, а ви читаєте)!

Дякую за увагу!

Дякую редакції сайту Зміст за можливість бути прочитаним вашою великою аудиторією!

Всіх вітаю з прийдешніми святами! Веселіться!