45

Одного разу я замислилась над цим питанням. Чому так? І чи можна це змінити?

Одного разу я замислилася над цим питанням. Чому так? І чи можна це змінити?

Що відрізняє багатих людей від бідних? Візуально все однаково, але одні досягають успіху, а інші ні. Закономірність, випадковість чи щось інше? У чому ж справа? Я чула  багато  версій і сама в них була переконана.

Наприклад, часто кажуть, що народився(лась) не в тій сім'ї, не в той час, не пощастило, не та освіта, не та країна, немає здоров'я, не було підтримки рідних, я пробував(ла) займатися бізнесом, але не вийшло, не було можливості тощо. Насправді ж це все виправдання.

Коли я почала аналізувати, виявилося, що бідних людей від багатих відрізняє мислення. На кожне виправдання є заперечення і обґрунтована відповідь

1. Не в тій сім'ї народився, або не було підтримки. Є діти-сироти, які взагалі виховувалися в інтернатах і досягли успіху.

2. Не та освіта. Євідомі та успішні, які мають лише середню освіту: Леді Гага, Стів Джобс, Генрі Форд та багато інших. Зараз можна отримати будь-яку освіту офлайн, онлайн в інституті або на профільних курсах чи тренінгах, дорого або безкоштовно.

3. Я пробував, не пощастило. Є багато мільйонерів, які безліч разів досягали успіху і втрачали все, але починали спочатку і знову ставали мільйонерами.

4. Не та країна. У кожній країні є бідні і багаті, навіть в розвинутих країнах.

Список можна продовжувати. Єдине, що заважає людині стати успішною – це мислення ставлення до життя, до людей, до себе, до певних ситуацій.

Як виявилося, у кожної людини є певні упередження, переконання та страхи навіяні батьками в дитинстві, набуті через власний досвід або досвід інших людей, які обмежують наші дії: «не біжи, бо впадеш», «навчайся гарно, бо не знайдеш роботу», «щоб займатись бізнесом потрібні гроші і зв'язки», «не в цій країні».

Саме ці упередження заважають людям досягти успіху.  Саме через свої переконання  ми постійно отримуємо той самий результат, а якщо інколи інший, то вважаємо що нам просто пощастило або так сталось випадково і більше не повториться.

Є прямий зв'язок між мисленням та результатом наших дій.

Думка – Емоція – Дія – Результат

Усе починається з думки. Кожна думка викликає певні емоції, в кожного свої, позитивні чи негативні залежить від минулого досвіду, свого чи когось іншого.

Залежно від емоційного стану ми робимо певні дії та отримуємо конкретний результат.

Якщо нас не влаштовує цей результат, необхідно змінити своє мислення, ставлення до ситуації.

Я зрозуміла ці речі, коли почала грати в бізнес гру Cashflow. Цей тренінг розроблений Робертом Кійосакі, американським бізнесменом, інвестором та автором світового бестселеру «Багатый папа, бедный папа», який змінив життя багатьох людей і моє також. Мета цієї гри навчити людей основам фінансової грамотності в легкій, доступній формі, розвинути їх підприємницькі якості та показати можливості зробити себе фінансово незалежним та багатим.

Саме під час гри за допомогою професійного тренера  легко відстежити мислення кожної людини, її емоційний стан та швидко побачити результат до якого призводять  виконані дії.

Усвідомивши це, можна змінити своє мислення (думки), подивитись на ситуацію по іншому, відчути інші емоції (бажано позитивні) та зробити інші дії, відповідно отримати інший результат. Отже, перше, що впливає на якість нашого життя - наше мислення.

Тому, якщо Ви бажаєте змінити якість свого життя в першу чергу варто змінити своє мислення