Дмитро Панков: Чому не можна знімати такі фільми, як «Дау»


Трохи інформації, якщо хто не в курсі. 21 квітня відбулося офіційне відкриття переглядів проєкту «Дау». Наразі доступні фільми «Наташа» та «Дегенерація». Автори обіцяють 700 годин відзнятого матеріалу. Режисер проєкту Ілля Хржановський розпочав роботу над ним ще далекого 2008 року.

Більша частина зйомок відбувалася у Харкові, де були збудовані декорації місця під назвою Інститут. Фільм «Дау», на виробництво якого було отримано понад 5 мільйонів гривень бюджетних коштів, так і не був зданий Держкіно. Досі тривають суди, які почалися у 2015 році.

А тепер про те, чому не можна знімати такі фільми. «Дау» ідеально відтворив найжорстокішу реальність, що уособлює те насильство, що чинить тоталітарна система над особистістю. Сам режисер став тираном і втіленням жорстокого «бога» для акторів і особливо для акторів-немовлят. Це саме той випадок, як далеко може просунутись митець у нехтуванні моральними нормами для реалізації своїх творчих задумів. Винесення мистецтва за межі мистецтва та вторгнення в реальне життя людей ставить більше запитань, ніж дає відповідей.

Слоган фільму – «Експеримент продовжується», але не можна експериментувати над людяністю.

«Дау» примножує насильство, якого могло не статися, якби не було проєкту!

 


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація