OpKiTBD7rWFmArHW

Донедавна мені здавалося, що апріорі зрозумілим для всіх є той факт, що молодь, освіта й розвиток економіки є ключовими факторами для розвитку міст та суспільств. Але ця ілюзія існувала доти, доки я не вирішила подати заявку на координаторку національного конкурсу «Молодіжна столиця України», який цього року відбувається вперше.

Трохи про конкурс

Ініціаторами конкурсу є Міністерство молоді та спорту, Український інститут міжнародної політики та Національна молодіжна рада України. Взята ініціатива з європейського досвіду – конкурсу на Молодіжну столицю ЄС. Основною метою конкурсу є активізація співпраці між молоддю та місцевим самоврядуванням, а також сприяння створенню комфортних умов для розвитку молоді в містах України.

Переваги для міста-переможця:

  • проведення в місті всеукраїнського молодіжного форуму;
  • промоція міста на європейському рівні;
  • підвищення іміджу та рівня довіри до міської влади;
  • налагодження співпраці з містами-молодіжними столицями в Європі;
  • стимулювання участі молоді в житті міста.

Ось мотиваційне відео «Що дає перемога в Конкурсі» однієї з Молодіжних столиць Європи – м. Клуж-Напока (Румунія), яке за кількістю населення близьке до Полтави.

Як проходила подача заявок

Завданням координаторів регіонів було провести інформаційні та консультаційні заходи, щоб усі без винятку міста змогли взяти участь у конкурсі. Офіційну заявку від міста подає профільне управління за підписом міського голови. Звичайно, що для налагодження взаємодії та з урахуванням того, що зараз багато активностей у місті проводяться за ініціативи та силами громадськості, до роботи були долучені представники громадського середовища.

Хочу подякувати всім, хто, незважаючи на свята й відпустки, працював над заповненням заявки від нашого міста: Управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА, зокрема Наталії Шкоденко, Марині Засенко, Олександру Лелюку; КУ «Обласний молодіжний центр» Полтавської облради, зокрема Світлані Матяш, Анні Півень; співкоординаторці конкурсу Анні Шавиро; громадському діячеві Євгену Янкевичу; Маргариті Мостовій, ГО «ЕкоЛтава»; Євгенію Тонконогу,  ГО «Сокіл». Дякуємо Полтавській обласній раді за надане приміщення для проведення Відкритої обласної презентації Конкурсу.

Що стало на перешкоді

Власне, пишу цей текст тому, що після довгих переговорів Полтава так і не використала можливості взяти участь у конкурсі. Через те, що заявка може бути подана лише від міської ради, усі сили були витрачені даремно! Адже керівництво міста не бачить сенсу займатися такою нісенітницею! А поки міський голова та профільні управління не знаходять часу та мотивації вирішувати питання молодіжної політики, молоді полтавці пакують валізи і їдуть на навчання й роботу в інші міста, а то і за кордон.

Я, власне, впевнена, що в нас більше шансів виграти конкурс «Поважного віку столиця України», але це стратегія для перемоги на виборах, але аж ніяк не стратегія для розвитку міста. Гірко усвідомлювати, що на найближчі 3 роки, а, враховуючи останню соціологію, можливо, навіть більше, можна забути про участь міста в подібних конкурсах чи зміну пріоритетів розвитку!

 Успіху, Кременчук!

Окрема подяка Миколі Шевченку, головному спеціалісту Управління у справах сімей та дітей Кременчука та всій кременчуцькій команді, яка працювала над заявкою на конкурс. Триматимемо кулачки за перемогу Кременчука в конкурсі.