GCqgm7gsPMDKpyaS

Привіт! Я Олександр Клочко, студент Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Зараз у нашому навчальному закладі триває підготовка до виборів у Раду студентського самоврядування. Навколо них стільки розмов в інституті! Мабуть, з таким азартом обговорювали тільки минулі президентські перегони.

Отже, що в нас відбувається? Насправді, нічого незвичного – просто настав час для демократичних виборів.

Про рівень серйозності говорить навіть той факт, що в інституті обирали ЦВК – зі своїх же студентів. Щоб ви розуміли, двох з двадцяти кандидатів на посаду члена ЦВК виключили напередодні виборів тільки через те, що 24 вересня 2019 року вони не прийшли на засідання, де обирали склад лічильної комісії та членів ЦВК.

На двох попередніх виборах до Ради студентського самоврядування було лише по одному кандидату на  кожну посаду, зараз з’явилась конкуренція. На одну посаду претендують декілька кандидатів.

…Пам’ятаю, як відбувалися перші вибори до РСС у моєму житті. Це було на першому курсі, на початку навчального року. Ми зайшли до аудиторії й тут розпочалися «вибори». Називали прізвище та ім’я незнайомих для нас людей та говорили, аби ми просто піднімали руки. От і все! Так обрали склад і голову РСС.

Цього року я представляю команду #ЗаКожного під головуванням студента 4 курсу Владислава Кошельника. Ми хочемо, аби студентське життя не обмежувалося лише навчанням. Ми, як і більшість студентів нашого інституту, хочемо змін. Наші кандидати оприлюднили програму своїх дій. Якщо переможемо, нас очікує складна робота 25/8. Проте це того варте.

Серед змін, які ми хочемо впровадити у навчальний процес:

- Виконання індивідуальних робіт за бажанням студента. Це потрібно для якісного навчання. Зараз за перше півріччя потрібно написати 6–8 обов’язкових індивідуальних робіт високого рівня, а це перевантажує студента.

- Внести зміни до рейтингу, підвищити/знизити бали за певні види досягнень студентів.

- Повернення заліку з фізичної культури. Олександр Педан минулого року під час візиту до Полтави зазначив: «Успішні люди займаються спортом». Ми вважаємо ненормальним, що у виші свідомо ігнорують спорт.

- Оновлення спортивного інвентарю. На думку студентів, слід закупити деякі нові тренажери, а наявні – оновити, щоб користуватися ними було зручно і безпечно.

- Проведення змагань з плавання, баскетболу, волейболу, футболу, легкої та важкої атлетики, боксу не тільки на рівні інституту, але й на рівні міста.

Серед змін, які ми хочемо впровадити у студентському дозвіллі:

- Проведення благодійних майстер-класів та тренінгів;

- Новий формат благодійного балу для всіх студентів;

- Створення YouTube-каналу нашого інституту;

- Створення медіа-центру;

- Проведення тематичних концертів;

- Кіноклуб, «Бліц-Сміх», «Студентська Ліга Сміху», які будуть проводитись не «для галочки».

  • Проведення змагань з пейнтболу/лазертагу для зміцнення зв’язків у студентській спільноті й посилення командного духу.

Інші кандидати, що представляють діючу Раду студентського самоврядування, не готові поступатися своїми місцями для того, щоб нарешті прийшли якісні і круті зміни для всіх студентів інституту. Особи, які не вміють програвати і грати чесно, використовують проти нас наклепи. Нашу сторінку в інстаграмі заблокували: очевидно, тому, що вбачають у нас серйозних конкурентів. Але ми не здамося і будемо відстоювати власну позицію, не вдаючись до таких брудних засобів.

Ми сподіваємося на якісну передвиборчу кампанію, захоплюючу боротьбу й результат – усі мають розуміти, що нам далі вчитися і проводити час разом.

Проте без підтримки студентів нам не обійтися. Тож ми робимо все для того, щоб якомога більше студентів прийшли 8 жовтня й проголосували на виборах у Раду студентського самоврядування. Студенти мають зрозуміти, що якщо згуртуватися, то вони можуть зробити необхідні зміни цілком реальними. Як казали візантійці, «цим переможеш!».