me9woKK5ytnVYAkT

Весна. У наших дворах вчергове наступила прекрасна пора закопування автопокришок і фарбування небезпечних конструкцій, що пишномовно, хоча і помилково, зветься «облаштуванням дитячих майданчиків».

Прекрасні ініціативи на кшталт «не чекали, а зібрались і зробили самі» та «депутат лічно (!) пофарбував гойдалки» рясним цвітом от-от розбуяють красунею Полтавою.

«Астанавітєсь!» – могла б я вкотре згадати всім відому цитату.

І згадаю.

Просту, хоч і не завжди очевидну, істину: кожен повинен робити свою роботу.

Знаєте, чому у нас такі нещасні, недолугі, нецікаві і занедбані дитмайданчики? Бо їх роблять хто-попало, але тільки не фахівці.

«Та що там робить? Скинулись з кожної квартири чи вийшли з лопатами, раз-раз і готово! Або депутата якогось попросить, шоб поставив та тіки й діла», – може сказати типовий нефахівець, який має нульові знання не лише у технічно-санітарних вимогах, а й у потребах безпосередніх користувачів.

«Поки ви розказуєте про високі матерії, ми беремо і робимо!», – зауважив би типовий нефахівець, який не звик до безпечних доріг, охайних і привабливих громадських місць, зручних і доступних для всіх мешканців, та й просто достойного вигляду власного міста, зате звик до риторики «добре, що хоч так».

Особисто я дотримуюсь іншої точки зору – якщо робиш щось, то роби це як слід.

І якщо ви не фахівці у питаннях облаштування дитячих просторів, але дуже хочете долучитися до цієї благородної справи, то просто зараз візьміть і по-дорослому усвідомте свою відповідальність за те, чи стане в цьому світі на один кустарний псевдодитмайданчик більше, чи можливо, нарешті, саме з вас почнуться зміни, на які рівнятиметься решта. Тож, перш ніж братися за таку серйозну справу, або ж зверніться за консультацією до фахівців, або уважно і свідомо вчіть матчасть.

Враховуйте кількість відвідувачів, вік дітей, забезпечення фізичного, емоційного, інтелектуального та соціального розвитку, зонування, інклюзію, ударопоглинаючі покриття, можливість залишити дитячий транспорт, навіси, озеленення, тривалість інсоляції, місця відпочинку, вбиральні, смітники, освітлення, можливість використання ДМ у будь-яку пору року, відсутність небезпечних об’єктів, наявність балансоутримувача, регулярне техобслуговування тощо.

І, згадуючи заведене у нас вдома правило, критикуєш – пропонуй, залишу тут кілька корисних лінків:

  1. Дитячі майданчики. Благоустрій прибудинкових територій. ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій.
  2. Спортивні майданчики. Благоустрій прибудинкових територій. ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій.
  3. Обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків. ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій.
  4. Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
  5. Проект сучасного парку в м-ні Браїлки.

Та додам трохи ілюстрацій, доводячих, на мій погляд, той факт, що дитячий майданчик може бути цікавим, достатньо безпечним, розвиваючим, не шаблонним, доступним простором не за всі гроші світу і не з вкопаних у землю артефактів, пофарбованих в п’ятдесят відтінків клоунського.

Для дітей віком від 0 до 3 років:

Для дітей віком 3-6 років.

Для дітей віком 7-10 років.

Тож з вірою у світле майбутнє я бажаю всім натхнення й сміливості творити те, що буде дійсно корисним і крутим, чим дійсно можна буде пишатися як нам, так і нашим дітям.