panchenko-13.5.21

За останній тиждень інформаційний простір сколихнувся новинами про напади. Тиждень тому викрали і згвалтували 20-річну дівчину біля «Конкорду», вчора всі пабліки облетіли дописи про спробу згвалтування неповнолітньої 14-річної дівчинки під мостом.

Мені особисто зараз навіть заходити протипоказано до соціальних мереж, бо поки начитаюсь «сама винна», «як можна в 14 так напитись», «чого батьки не зустрічали», стає млосно.

Нам треба всім добре затямити, що ця медаль завжди буде з двома сторонами: зараз можна багато говорити про «якби вона не», але це ніяким чином не виправдовує покидьків, які користуються безпорадним станом жінок!

Водночас батькам підлітків хочеться теж нагадати: слідкуйте за своїми дітьми, зміни в поведінці відразу помітні, і, врешті-решт, намагайтесь звести їх знаходження одних на вулиці в темну пору року до мінімуму. Хоча, це утопія певним чином, я добре пам’ятаю себе в 14 – всі ці перестороги і прохання якось минали ту частину мозку, що за їх запам’ятовування відповідає, і все тут. Не могло зі мною нічого поганого статись, відмахувалася я від таких думок навіть. Але ж сталось! Нехай в 30, не в 14, але сталось.

Що робити, коли наміри агресивно настроєної людини на вулиці більш ніж очевидні, і напад може відбутися з хвилини на хвилину? Отут я вже звертаюсь не до суспільства чи батьків – дівчата, запам’ятовуємо правила, які допоможуть виграти час, можливо, і уникнути нападу!

Почніть кричати, це може збентежити та зорієнтувати нападника, або ж ваш голос приверне увагу і хтось прийде на допомогу. У випадку вчорашнього нападу перехожі якраз прибігли на крик.

Якщо інцидент стався в публічному місці, й агресивний чоловік від вас не відходить, не реагує на відмови, тоді на підвищеному тоні говоріть: «Відійдіть від мене!», «Не чіпляйтеся до мене» тощо. Це приверне увагу інших людей.

Але треба всюди і завжди перш за все сподіватися тільки на себе! На допомогу може хтось прибігти, або ж ні. Допомоги можна дочекатись, та не завжди вчасно. Деяким свідкам може бути взагалі байдуже, що відбувається. Тому реально оцінюйте свої сили! Іноді треба віддати речі, якщо це врятує вам життя (якщо метою нападу є пограбування). Можна ще щодуху жбурнути сумкою в обличчя нападника і втікати!

Якщо агресивно налаштована людина від вас не відходить, краще  самій від неї відійти. Коли ви відійшли – це не програш, це правильний вихід із ситуації. Є неадекватні люди, які можуть самі до вас чіплятися. Дехто може це робити спеціально заради розваги, хтось – через психічні розлади.

Не економте на собі, аби потім не витрачати грошей на адвоката й лікування. Якщо треба поїхати кудись пізно вночі, то краще замовити таксі, аніж іти самій через парк неосвітленою вулицею. Продумайте план поїздки, особливо врахуйте, як будете добиратися назад, додому. Те ж саме стосується випадків, коли ви повертаєтеся додому після вечірки – алкоголь ослаблює пильність та гальмує реакції, до того ж потенційний нападник швидко запримітить вас як об’єкт. Ну не варті ті 50-60 гривень такого ризику вночі, повірте.

Носіть із собою ліхтарик. І для того, щоб освітлювати дорогу, і ліхтариком можна засліпити нападника на пару секунд і виграти час для втечі. Якщо у вас з собою є засоби для самозахисту – балончик чи спеціальний брелок – перекладіть їх до кишені чи тримайте в руці, доки не зайшли до дому, бо допоможуть вони лиш по миттєвій реакції.

Запишіться на тренування з самооборони!!! Я це вже повторюю на автоматі, як папуга, але готова говорити про це ще і ще: люди, які володіють  прийомами самооборони, зможуть їх застосувати на практиці в непередбачуваних ситуаціях. Важливо знати, як завдавати удар, як  правильно  скласти кулак, щоб під час захисту не завдати собі ушкоджень, як виграти ту пару хвилин, а інколи секунд, щоб втекти. Самозахист – це не рукопашка, це не бойове мистецтво, це вміння правильно і точно завдати больових шокуючих ударів, щоб вирватися.

Пишіть мені в приват, можемо організувати для дівчат точкові воркшопи з самозахисту, бо до курсів ще кілька місяців очікувати, а потреба в тому, на жаль, є!

І пам’ятайте – постраждалі дівчата не винні ні в чому, незважаючи ні на пору дня, ні на фізичний стан, в якому вони в той момент знаходилися. Вберегтися могли, так, а винними не є – винні ці нелюди, що зазіхнули на їх свободу і статеву недоторканність!