Юлія Кривошеєва

Йдуть холоди і дуже багато птахів помирає від голоду без нашої з вами допомоги. Але вчора шокувалася, коли прийшла до річки і побачила скільки людей годує качок хлібом.

Для більшості птахів свіжий хліб – це отрута!  Якщо і годувати-то тільки сухими крихтами черствого хліба.

Що заборонено давати:

  • будь-які солоні продукти: сало, і сухарі, і печиво. У птахів не виводиться зайва сіль і це призводить до повільної загибелі;
  • чорний хліб. У нім багато солі. Частина корму залишається у них в зобу, де хліб починає бродити. У пернатих з'являється пронос, через що вони швидко гинуть взимку, коли будь-які проблеми із здоров'ям стають смертельними;
  • смажене насіння. Воно шкодить печінці птахів, тому пригощати смаженим насінням їх не можна;
  • пшоно. У магазинах продають очищене пшоно. Якщо птахів годувати тільки пшоном, вони можуть загинути. Щоб не завдавати шкоди здоров'ю пернатих, пшоно треба спочатку промити, а потім зварити.
  • рис – це крупа, яка розбухає в шлунку. У дрібних птахів (синиця, горобець), шлунок маленький, тому набряклий рис заподіюватиме їм біль.

Чим годувати птахів

Синички. Їм не шкідлива підвищена кількість жирів, тому синиць можна почастувати несолоним салом або шматком сирого м'яса. Можна їм давати і заморожене вершкове масло. Вони люблять насіння та вівсяні пластівці.

Горобці. Основа корму для горобців – просо і овес, дають їм і роздроблену пшеницю або ячмінь. Можна додати сирого насіння, але менше половини об'єму

Голуби. Найкраща їжа – перловка, яка коштує дешевше, ніж інші крупи. Вони можуть істи  і овес, і пшеницею, і навіть непогано переварюють сухий хліб.

Ми, люди, маємо стати друзями для птахів і тварин- адже без нашої допомоги їм не обійтися.