Лілія Удоденко: Фільм «Зараження» — сценарій майбутнього?


За час існування кінематографу світ побачив стільки моделей майбутнього, що складно уявити, яким воно буде насправді. Багато вигаданих подій, зображених у багатьох стрічках, з часом стають реальністю. Про них можна сказати, що вони випередили час.

Тема вірусів та епідемій у кіно не нова, але більшість із них висмоктує сценарій з пальця, компенсуючи всю «лажу» зомбі. Фільм «Зараження» відрізняється на 100%. Сюжет знайомий виявлено новий смертельний вірус, поширення якого зупинити неможливо і всі вчені світу намагаються врятувати людство. Режисер Стівен Содерберг  під час створення фільму співпрацював з Центром контролю і профілактики захворювань США, а також консультувався з групою наукових експертів.

image_2020-03-20_21-26-50

Постер фільму

Сам сюжет дуже нагадує події в сучасному світі. Згадайте фантастику початку-середини 20 століття: лазери, роботи, штучний інтелект. Багато наукових фільмів досить часто жертвують науковістю і додають драматичних нот, чого не скажеш про цю картину. Вона вийшла в світ у 2011 році, отримала небагато відгуків від критиків і з часом забулася попри на зірковий акторський склад – Мет Деймон, Гвінет Пелтроу, Кейт Вінслет, Джуд Лоу. Повернув фільм до життя спалах вірусу Covid-19 у світі. І зараз «Зараження» на 2 місці за онлайн-переглядами після  фільмів про Гаррі Поттера.

Диванні критики у коментарях до фільму  написали навіть, що хтось із злих вчених або поціновувачів жанру настільки захопився ідеєю сценарію, що вирішив втілити його у життя. Не можу сказати, що це кіно я захочу передивлятися багато разів, але подивитися його все ж таки рекомендую. Спецефекти там практично відсутні, але є хороші актори і нестандартний сценарій. Велика увага приділена взаєминам людей під час епідемії: без сумніву, ви впізнаєте «великі закупи», тваринний інстинкт та карантин. Хоча будь-кому з нас притаманний інстинкт самозбереження і ми вже побачили це на прикладі Нових Санжар, та й Франція недалеко пішла. Мабуть, якби я переглянула цей фільм у 2011 році, то для мене це була б просто художня історія, але зараз…Люди в захисних хімічних костюмах, маски, респіратори – такі картинки вже тебе не дивують, а насторожують, бо ти зіставляєш їх з реальністю.

image_2020-03-20_21-29-31

Кадр з фільму

Автор науково-популярних книг Карл Циммер похвалив цю кінострічку за правдоподібність: художня реконструкція спалаху епідемії допоможе зрозуміти, скільки людей здатен заразити носій вірусу, скільки з них захворіють і скільки помруть. Актриса Гвінет Пелтроу у своєму інстаграмі написала:

«Я вже була в цьому фільмі. Зберігайте спокій, утримайтесь від рукостискань та частіше мийте руки».

Відгуки людей після перегляду картини:

«Це що, фільм на основі реальних подій 2020 року? Так багато співпадінь»

«Сучасні вчені і лікарі говорять цитатами з цього фільму, слово в слово. Це вкотре доводить: навіщо знімати кошмар, якого немає? Щоб він став реальністю?»

Сподіваємося, що все ж таки у нашій реальності епідемія коронавірусу матиме happy end  і ми згадуватимемо ці часи, як страшний сон. Але для цього людству необхідно прокинутися.

 


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація