O7840l1ac3r88wSz

Нещодавно в Україні і її найдуховнішій частині, у Полтаві, постало (як завжди, неочікувано) питання сприйняття чи не сприйняття гомосексуалізму. Суспільство, як завжди, розділилось на 2 табори: один значно більший, інший значно освіченіший. Це трапилось історично в силу деяких всім відомих причин, які прийнято не називати. Моя думка, як і Хайперлуп в Україні, – не на часі і мало кому потрібна, тому тут її не буде.

До цієї статті мене підбурило декілька причин. Перша, це звична Українська проблема – рівень дискусії. Читаючи дискусії на Fb і пробиваючи собі лоб фейспалмами від аргументів сторін, я вирішив знайти більш кваліфіковану бесіду. І набрів на телевізійні дебати двох полтавських психологинь (що вони психологині, а не якісь рандомні жінки). Рівень бесіди і в Fb, і на ТВ нагадав наші політологічні дискусії на тему Line Age II у 8 класі. Проте ми хоча б наводили факти з мануалів та іноді били один одному різне. Надихаючись метою хоч трішки підняти рівень дискусії противників і прибічників LGBT, пишу цю статтю с вогнем в серці та холодом в голові. І з червоним вином.

Не формуючи Вашу точку зору з питання «Чи народжуються геями?», я просто наведу перелік найвидатніших досліджень «за» та «проти» цієї точки зору. Усі посилання тут. Із цих даних можна зробити тільки один висновок: обидві сторони праві. Тяга до своєї власної статі може буди вродженою. Питання в реалізації цієї тяги і соціального інжинірінгу, але їх ми тут розглядати не будемо.

Хотілось би все ж загострити увагу на інших питаннях, яких мало торкаються люди в дискусіях, і привести по одному твердженню для кожної зі сторін.

Факт «за»: Гомосексуалісти більш інтелектуальні й успішні.

У своєму дослідженні британський вчений Сатоши Каназава обґрунтував гіпотезу про інтелектуальну перевагу гомосексуалістів над гетеросексуальними особистостями. Але ми з Вами не можемо просто спиратися на дані і не спробувати зрозуміти природу цього явища. Не так давно було зафіксовано ріст рівня IQ по всьому світу. Цей ефект назвали іменем свого першовідкривача Фліна. Суть його зводиться до того, що з покращенням умов харчування, проживання та медичного обслуговування люди почали більш повно реалізовувати свої уміння і задатки. Але також не варто недооцінювати фактор опору, адже, як відомо, всім качкам і фітоняшкам «no pain no gain». Інтелект також буде досить стрімко прогресувати в умовах, коли індивіду потрібно вирішувати задачі, пов'язані з виживанням. До прикладу, дослідження з вибіркою приблизно 1000 чоловік показало, що гомосексуалісти в більшості своїй зазнавали сексуальних домагань в дитинстві і прагнули будь-якими методами уникнути цього. Формування характеру й інтелекту під тиском і дозволяє на виході отримати більш адаптовану систему. Також зовнішній вигляд грає роль, і в дослідженнях було доведено, що гомосексуалісти справляли більш приємне враження на людей, а, отже, і на роботодавців. Не дивно, що в результаті цього гомосексуалісти отримували більш пристойну заробітну плату та будували більш ефективні кар'єри.                                                      

 Як гомосексуалісти можуть допомогти соціуму в нашій ситуації?

 Базуючись навіть на інтуїтивних знаннях з економіки, ми можемо стверджувати, що більша кількість гомосексуалістів не тільки спричинить зростання рівня життя, але й призведе до покращення інфраструктури. Багатші люди більше прагнуть змінювати своє оточення на краще. Навіть зараз ми можемо бачити цей ефект на спільноті так званих «хіпстерів» (серед яких значна частина схильна до гомосексуалізму). Присутність хіпстерів піднімає ціни в місцях їх проживання або місцях проведення вільного часу.

Факт «проти»: діти, виховані в моносексуальній родині, страждають від значних проблем у майбутньому. 

Як уже стверджувалось вище, гомосексуалізм може бути вродженим. Але є маса фактів і досліджень, які стверджують і те, що це є набутим чинником. До прикладу, в широкому дослідженні Пола Кемерона наводяться дані про те, що в гомосексуальній родині шанси дитини теж бути гомосексуалістом чи лесбійкою зростають в рази. Неможливо недооцінити роль матері та батька в житті дитини. Одним із основних завдань батька, окрім мужнього образу для хлопчика, є важливість формування відчуття безпеки. При виключенні цього фактора можливе формування у дітей нервових і навіть психічних розладів. Не менш важливою є роль матері, однією з основних задач якої є формування емоційної стабільності та емпатії в дітей. Більш значний список фактів приведено в статті Річарда Фітцгіббонса. Не тільки роль батька і матері є важливою, але і їх взаємодія. У дослідженнях Джойнера, Меннінга та Буглі була показана нестабільність у зв'язках між моносексуальними парами, що дуже негативно впливало на потомство.

Сукупність цих фактів була показана та підтверджена в розгромному дослідженні, проведеному в Техасі центром NFSS. У дітей, які виросли у LGBT-сім'ях, було виявлено цілу гору проблем у майбутньому. Проблеми починалися в елементарній взаємодії з соціумом та закінчувались неможливістю нормальної побудови кар'єри. Значний відсоток досліджуваних просто не мали роботи та були клієнтами соціальних служб. Ментальне здоров'я досить великої кількості об’єктів дослідження знаходилось в надпоганому стані, а процент самогубств майже втричі перевищував середнє значення. Важливим фактором також було те, що не всі діти, виховані в таких сім'ях, стали геями та лесбійками, але процент таких випадків був на багато пунктів вищий, ніж стандартні цифри.

Цими даними не хотілося б доносити якусь думку чи змусити когось змінити своє ставлення. Це просто набір фактів, які допоможуть сформувати власне ставлення або зміцнити свою позицію. Важливим просто є зазначення позитивного впливу LGBT-спільноти на соціокультурну та соціоекономічну сторону життя суспільства, але залишити без уваги дані про дітей, вихованих у цій спільноті, було б неправильно. Також не допустимим є рівень дискусії. Емоційні та нічим не підкріплені тези не призведуть до порозуміння і формування чесного, здорового та заможного майбутнього.

Не допустимим також є фізичне насилля над уже сформованою особистістю. Значна частина полтавських представників LGBT не можуть гідно реалізувати себе в наших умовах, тому мають шукати більш комфортне середовище. Випускники полтавських вузів і шкіл знаходять себе в Європі та США і розвивають ЇХНЮ економіку та культуру, а не НАШУ. Серед конкретних прикладів, відомих мені, – це і дизайнери модних Європейських брендів, архітектори провідних фірм США, графічні дизайнери в ігрових студіях та прості звичайні, але високо кваліфіковані автомеханіки.

Даймо можливість таким людям реалізувати себе на батьківщині, а не дарувати закордону такі, хоч і трішки мутні діаманти.