nEYKQFMHj4veVcxP

Приватна власність –  це одне з найскладніших понять у світі!

Каха Бендукідзе

Все, що діється нині з ними всіма, називається часом.

Головне – розуміти, що все це діється саме з ними.

Сергій Жадан

Друзі, давайте заспокоїмося! Я люблю вас усіх – і тих, хто за, і тих, хто проти! Коли будете читати, пам’ятайте: не я ваш ворог, наш спільний ворог – злидні і війна!

Згадайте, коли ви буваєте щасливими? Оживіть радість, яка вас охоплює, коли ви закохуєтесь, або у вас народжуються діти, або ваші близькі втілюють мрії в життя. Така ж радість відчувається, коли ви даруєте або вам дарують щось матеріальне. Сухою юридичною мовою це звучить приблизно так: ви набуваєте чи добровільно відмовляєтесь від права власності на щось.

Пам’ятаєте цей момент, коли ви починаєте чимось володіти? Нова іграшка, яка заважає тобі спати, тому що емоції, фантазії наповнюють тіло сильною позитивною енергією. Модні кросівки, по які я з друзями їхав з Кременчука аж у Молдову, на найбільший у Радянському Союзі чорний ринок. А запах нового автомобіля? У кожного є своя історія, але відчуття та емоції всі люди отримують тотожні.

У чому причина цієї радості? Чому сила і якість емоції, яку ми відчуваємо у момент набуття власності, часто не менш захоплююча, ніж від досягнення духовної цінності? А ще вражає те, що людина не тільки радіє, але й страждає, навіть відчуває біль, коли втрачає власність. Ми нібито приростаємо до своїх речей. І коли виникає необхідність позбутися, це часто відбувається не просто, навіть драматично!

Переконаний, у цьому і полягає складність поняття приватної власності! Це поняття є частиною еволюційного процесу становлення людини розумної (Homo sapiens). На власному досвіді знаю: що кості поламати, що земельну ділянку чи вистражданий бізнес втратити – біль буде однаково сильним!

Але я не унікальний. Для того, аби знищити генетичну пам’ять українців у вмінні володіти, користуватися, розпоряджатися приватною власністю, більшовики-комуністи століття спрямовували на нас терор, репресії, навіть влаштували голодомор.

У моїх прадідів була власна земля. Вже точно не встановити, але й по лінії батька Миколи Івановича (Веселий поділ Семенівського району) і по лінії матері Тетяни Олександрівни (десь серед сіл Бутенки, Ветрова Балка, Кобеляцького району) прадіди володіли землею і майном, які у 20-х роках минулого століття вкрали більшовики-комуністи. Вкрали дім, млин, магазин, кузню, худобу. Потім під дулом гвинтівки просто вигнали величезні сім’ї з дітьми та стариками на вулицю. Історія мого роду – це історія мільйонів українських сімей. Для мене це безперечний факт: нас, українців, вбивали, калічили, відправляли у тюрми та сибірські табори за природнє право мати праватну власність. Насамперед на землю.

Пережите нашими предками доводить, що українці вибороли та довели право користуватися землею, продавати й купувати ділянки, обмінюватися ними чи об’єднуватися в кооперативи. Не боялися на свій страх і ризик, самостійно, у колі великої сім’ї приймати складні бізнесові рішення! Робили це настільки ефективно, що більше ніж сто років тому ми були заможними і кожен рік багатіли!

Тепер зрозуміло, що багатство треба вміти захищати. Як з’ясувалося, багаті, креативні нації – це загроза авторитарним державам! Зрозуміло, чому східний сусід та українські олігархи не шкодували десятки років витрачати сотні мільйонів доларів на пропаганду, котра, як під гіпнозом, вселила страх, марновірство та забобони у голови українців.

Сто років тому комуністи з більшовиками заборонили нам вільно розпоряджатися власністю. Наразі вони змінили назви партій, але їхня справжня мета залишилась тією ж – залишити українців у злиднях. І якщо потрібно, то вони знову готові розв’язати війну!

Згадайте, що пережили наші предки. Скільки життів втрачено і скільки випробувань випало на їхню долю. Поверніть собі можливість вільно розпоряджатися правом власності на землю! Обробляти, купити, продати, закласти в банк, аби отримати гроші на ліки і врятувати життя близьким або сплатити за якісне навчання любимих діток, онуків чи правнуків. Це невеличка частинка широкого кола можливостей!

Хто придумав, що ви недостатньо хороші, аби самостійно приймати рішення? Невже не хочете втілити у життя свої мрії і мрії любимих? Що нас після усього пережитого предками може налякати? Не будьте боягузами! Страх на хвилину, а соромно до кінця життя. Ми або переможемо свій страх, або залишимось лузерами. Живіть усвідомленно, йдіть уперед! Люди цивілізованого світу чекають на наше повернення у сімейне коло європейських народів!

З прийдешніми! Щастя, радості, любові, сміливості!

Дякую за увагу.

Дякую редакції ЗМІСТ за можливість звернутися до широкого кола читачів.

 І ще: я не маю паю, мені ніхто не платив за цей допис.

Додатки:

 1.«Кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах  суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права». – Протокол до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, стаття 1 «Захист власності».

2. 22 серпня 2018 року Європейський суд прийняв рішення в справі «Зеленчук та Цицюра проти України», згідно з яким мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення був визнаний таким, що порушує права людини

 3. А впродовж трьох місяців з дати, коли це рішення набуде статусу остаточного відповідно до пункту 2 статті 44 Конвенції, держава-відповідач повинна сплатити кожному із заявників 3000 (три тисячі) євро.