Yuliya Fedorchak 1

Щоб годувати кішку або кота правильно, необхідно пам’ятати, що структура їх травної системи істотно відрізняється від нашої.

На відміну від всеїдних людей, кішки – строго м'ясоїдні хижаки: всі їхні зуби мають ріжучу поверхню. Через відсутність травних ферментів у слині, їжа перетравлюється в шлунку кішки, де рН-середовище має високий рівень кислотності.

Правильно підібраний раціон допоможе захистити вашого вихованця від появи надмірної ваги і, як наслідок, ризику виникнення діабету та інших захворювань.

  • Харчові потреби кішки відрізняються від наших.
  • Різка зміна раціону може привести до порушень травлення.
  • Кішки їдять невеликими порціями кілька разів на день.

При виборі корму кішки керуються, перш за все, його ароматом.

Якщо кішка відмовляється від їжі, значить, вона або хвора, або їй не подобається те, що ви їй пропонуєте.

Основні критерії, що визначають вподобання кішок у їжі, – запах і текстура продукту. Смак у цьому випадку має найменше значення (оскільки смакові рецептори у кішки найменш розвинене почуття).

На різних етапах росту – різні потреби!

Процес зростання має особливе значення для тварини, оскільки в цей час закладаються основи її здоров'я на все життя. Від народження до 4-х місяців кошеня інтенсивно зростає. У цей період особливо вразлива травна система. Шлунково-кишковий тракт новонародженого кошеняти адаптований до засвоєння материнського молока, проте доросла кішка не в змозі засвоювати лактозу.

Регулярно зважуйте кошеня, якщо воно не набирає масу або навіть втрачає її, малюка треба підгодовувати замінником котячого молока.

  • Коров'яче молоко не підходить кішкам.
  • Регулярно зважуйте кошеня.
  • Перехід кошеня на твердий корм необхідно здійснювати поступово, у віці 4-5 тижнів.

Кошенят можна віднімати від мами у віці 4-5 тижнів. Новий продукт (корм) дають у вигляді кашки, розмочуючи сухий корм в теплій воді або заміннику молока.

З 4-х до 12-и місяців темп росту кошеня сповільнюється, щоб встигли зміцніти кістки й розвинутися м'язи, прорізалися постійні зуби, травна система сформувалася. На цьому етапі кошеня повинно отримувати багато енергії.

  • У котів період зростання триває на кілька тижнів довше, у віці з 6-ти до 12-ти тижнів вони обганяють кішок у вазі.
  • Спадковість впливає на те, яким буде кошеня, коли виросте.
  • Процес зростання кошеня залежить від правильності синтезу певних гормонів росту, рання стерилізація ніяк не впливає на зростання тваринки.

Головне завдання харчування полягає в підтримці фізичної форми кошеняти та постачанні йому енергії для правильного і гармонійного зростання.

Здоровий раціон містить точно розраховану кількість поживних речовин (протеїнів, мінералів, мікроелементів, вітамінів, жирів, вуглеводів).