UAHhgbwmF9RaprCj

Приблизно 12% населення Землі носять камені в своєму тілі: в нирках, у сечовому міхурі або в сечоводах. Камені рухаються та блокують відтік сечі з нирок. Це викликає сильний біль. Необізнаність породжує багато здогадів, тому спростую або підтверджу найпоширеніші з них.

Відсутність фізичної активності підвищує ризик виникнення сечокам'яної хвороби.

Окрім очевидних плюсів заняття спортом, ще одна перевага – підтверджене зменшення ризику утворення каменів у нирках. Важливо розуміти, що фізичні навантаження мають бути помірними. Під час кожного заняття необхідно постійно поповнювати водний баланс організму.

Сечокам'яна хвороба починається без симптомів.

Якщо людина відчуває неприємні та болючі відчуття в спині – слід терміново звернутися до лікаря. Причиною може бути незручна поза під час спання або сидіння. Але й може бути щось значно серйозніше. Для своєчасного діагностування проблеми необхідно регулярно проходити УЗД сечостатевої системи. Так можна виявити наявність каменів.

Камінь у нирках обов’язково треба видаляти.

Лікар складе індивідуальний план лікування. Часто проблему можна вирішити нехірургічними методами, якщо розмір каменів не перевищує 4 мм. Але якщо камінь неможливо усунути без оперативного втручання, лікар призначає операцію.

Операція з видалення каменів — завжди болюча.

У більшості людей слово «операція» викликає страх. Проте в Полтаві нещодавно з’явилося виняткове обладнання для дроблення каменів. Завдяки лазеру пацієнти можуть забути про розрізи скальпелем, а значить — і про рубцьовані шрами після оперативного втручання. Зараз цей апарат є унікальним не тільки для нашого міста, а й для всієї України.

Після видалення першого каменя можливий рецидив.

Повторне виникнення каменів можливе. Лікар усуває проблему, але не вирішує причину утворення. Для ефективного лікування необхідно своєчасно й регулярно звертатися до фахівця, який підбере відповідне лікування.

Для профілактики сечокам’яної хвороби потрібно випивати мінімум 2 літри рідини на день.

Це правда. Так ви робите склад сечі менш концентрованим, тобто зменшуєте вірогідність утворення осаду. Проте свою денну норму води слід вираховувати за формулою:

вагу вашого тіла необхідно помножити на 0,03.

Отримане число показує орієнтовну кількість рідини, яку вам можна випити за добу.

Процес виведення з тіла уламків каменів ви можете прискорити, якщо будете достатньо пити. Крім цього, будь-які фізичні заняття, як-от підйом сходами замість ліфта, стрибки і піші прогулянки, є гарним способом рухати залишки каменів у напрямку «Вихід».