Приблизно 12% населення Землі носять камені в своєму тілі: в нирках, у сечовому міхурі або в сечоводах. Камені рухаються та блокують відтік сечі з нирок. Це викликає сильний біль. Необізнаність породжує багато здогадів, тому спростую або підтверджу найпоширеніші з них.

Відсутність фізичної активності підвищує ризик виникнення сечокам'яної хвороби.
Окрім очевидних плюсів заняття спортом, ще одна перевага – підтверджене зменшення ризику утворення каменів у нирках. Важливо розуміти, що фізичні навантаження мають бути помірними. Під час кожного заняття необхідно постійно поповнювати водний баланс організму.
Сечокам'яна хвороба починається без симптомів.
Якщо людина відчуває неприємні та болючі відчуття в спині – слід терміново звернутися до лікаря. Причиною може бути незручна поза під час спання або сидіння. Але й може бути щось значно серйозніше. Для своєчасного діагностування проблеми необхідно регулярно проходити УЗД сечостатевої системи. Так можна виявити наявність каменів.
Камінь у нирках обов’язково треба видаляти.
Лікар складе індивідуальний план лікування. Часто проблему можна вирішити нехірургічними методами, якщо розмір каменів не перевищує 4 мм. Але якщо камінь неможливо усунути без оперативного втручання, лікар призначає операцію.
Операція з видалення каменів — завжди болюча.
У більшості людей слово «операція» викликає страх. Проте в Полтаві нещодавно з’явилося виняткове обладнання для дроблення каменів. Завдяки лазеру пацієнти можуть забути про розрізи скальпелем, а значить — і про рубцьовані шрами після оперативного втручання. Зараз цей апарат є унікальним не тільки для нашого міста, а й для всієї України.
Після видалення першого каменя можливий рецидив.
Повторне виникнення каменів можливе. Лікар усуває проблему, але не вирішує причину утворення. Для ефективного лікування необхідно своєчасно й регулярно звертатися до фахівця, який підбере відповідне лікування.
Для профілактики сечокам’яної хвороби потрібно випивати мінімум 2 літри рідини на день.
Це правда. Так ви робите склад сечі менш концентрованим, тобто зменшуєте вірогідність утворення осаду. Проте свою денну норму води слід вираховувати за формулою:
вагу вашого тіла необхідно помножити на 0,03.
Отримане число показує орієнтовну кількість рідини, яку вам можна випити за добу.
Процес виведення з тіла уламків каменів ви можете прискорити, якщо будете достатньо пити. Крім цього, будь-які фізичні заняття, як-от підйом сходами замість ліфта, стрибки і піші прогулянки, є гарним способом рухати залишки каменів у напрямку «Вихід».