Lilia Fedorchenko 3 (1)

Новий термін, який регулює нашу реальність, карантин «вихідного дня» переважно викликає хвилю обурення, нерозуміння, негативу та осуду. Все це природня і абсолютно зрозуміла реакція на відсутність впевненості у завтрашньому дні.

Проте, відкинувши емоції, треба чесно відповісти собі на головне питання: «Для чого потрібні такі вимоги?». Відповідь проста: людське життя та здоров’я. Я впевнена, жоден з нас не готовий заплатити таку дорогу ціну за омріяну мандрівку.

У такий не певний час для усього світу час робити прогноз, що карантин «вихідного дня», це міра, яка буде діяти лише на період з 14 по 30 листопада, хибно. Відверто кажучи, давати гарантію, що завтра ситуація зміниться, не буду. Вважаю своєю ціллю донести до читача думку, що карантин «вихідного дня» – не катастрофа і для туризму також.

Станом на зараз сфери туризму, культури та креативних індустрій в Україні не доотримують за рахунок часткового локдауну близько 50% свого доходу. Про це свідчать дані аналітиків, які не гаяли часу минулими вихідними. У зв’язку з низькою маржинальністю у галузі туризму такі витрати з точки зору економічних показників є не найкращими. Проте є і хороші новини, наразі Міністерство культури та інформаційної політики України працює над механізмом компенсації втрат галузей у зв’язку з пандемією.

Цими вихідними спостерігалась цікава тенденція у соціальних мережах: багато соціально-відповідальних осіб намагались підтримати місцевий бізнес та замовляли їжу з доставкою додому.

Наразі у Полтавській області не так багато міст чи містечок, для яких дохід від туризму є бюджетоутворюючим. Тому у даному випадку від карантину вихідного дня більше постраждають такі міста, як Львів, Одеса, Київ навіть з урахуванням того, що частина мерів туристично-успішних міст відмовились дотримуватись вимог уряду. Це однозначно не найкращі новини, проте треба розуміти, що такий частковий локдаун у цьому сенсі не вдарить значно по бюджету наших міст та містечок, які так чи інакше забезпечують нашу з вами життєдіяльність.

Проте актуальність карантину «вихідного дня» не перешкоджає нам з вами проводити свій вільний час на відкритому повітрі за умови дотримання санітарно-епідемологічних вимог. До прикладу, у Полтавській області є парки неймовірної краси «Нижньосульський», «Нижньоворсклянський» чи Хорольський ботанічний сад. У кожній туристичній дестинації нашої області знайдеться природня окраса, яка подарує такі дорогі у сучасних реаліях позитивні емоції. До того ж свіже повітря є корисним для імунної системи.

Ще одним варіантом для затятих мандрівників є віртуальний туризм. Днями наша команда презентувала спільний з Vodafone проєкт – віртуальну мапу Полтавської області у рамках ініціативи Find&Follow.

Безперечно туристична галузь переживає не найкращі часи. Наразі державні структури, як і представники бізнесу, намагаються шукати компроміс у дискусії під назвою карантин «вихідного дня». Як варіант, зробити ставку на профільні організації рестораторів, готел’єрів, тощо. Дозволити працювати таким туристичним та івент організаціям з дотриманням суворих карантинних вимог, проте все ж таки працювати. Поки така ідея на етапі обговорення, тому поки робити висновки зарано.

І під час вихідних, і в будні, варто берегти себе і своїх близьких. Самосвідомість – найкращі ліки від будь-якої пандемії.