Q6AavFVu6Vfsmand

Пообіцяли дочці (9 років) вікенд у Києві. Дружина розробила маршрут. Виїхали зранку в п’ятницю.  

Ми почали з океанаріуму. Підвальне приміщення близька 300 квадратних метрів. Інтер’єр - дешева стилізація під якусь вимерлу цивілізацію (мабуть-таки, під ацтеків). У темряві підсвічені великі акваріуми все одно перебирали на себе всю увагу, тому норм. Звісно, дитину вразило розмаїття океанічної флори і фауни: фуги, мурани, корали, невеликі акули й великі черепахи, зграї маленьких рибок, що рухались у якомусь феєричному таночку. Цікаво, сподобалось. На все про все витратили годину.

Наступним пунктом був «Експериментаніум» – музей популярної науки та техніки. Мабуть, уроки фізики, та біології, проведені тут, назавжди залишаться в пам’яті дітей. Площа музею – близько 1000 квадратних метрів. Об’ємні головоломки поряд зі входом надовго перетворюють батьків на дітей))). Багато уваги приділено експонатам, що знайомлять дітей з законами оптики та теорією світла.

Тут можна відчути звук не тільки вухами, але й зубами. Дитина підніме стілець з батьком за допомогою системи блоків, створить торнадо з пари або водограй у воді. Можна підняти воду за допомогою гвинта Архімеда, створити хвилі в прозорому кубі, помітити коливання струн гітари, на власні очі побачити кілька фізичних парадоксів, пограти на арфі з лазерними струнами, відчути, як передаються фізичні імпульси від одного предмета до іншого, зрозуміти, що таке резонанс. Окрім цього, можна провести ще безліч цікавих дослідів. І все це весело та інтерактивно, разом з іншими захопленими дітьми та батьками. Коротше, кілька годин там минули непомітно і йти звідти не хотілося.

А останнім пунктом нашої програми був політ в аеротрубі. Тренажер імітує вільне падіння. Дитину попередньо утеплили та перевдягли у пілота Формули-1. Політ у невагомості тривав 2 хвилини. Емоцій – на цілий рік!

Цим завершився наш перший день. Ми переночували у Броварах і в суботу вранці відвідали Броварський аквапарк. Великий, критий, теплий. Усе сподобалось.

Потім у планах було пообідати, але не судилося. Виявилося, що Бровари – хоча і ціле окреме від Києва місто з величезним аквапарком та якісними дорогами, але з закладами громадського харчування там ціла біда. Тому прийшлося вгамовувати голод «з магазину» та їхати додому.

Замість висновку. Океанаріум, «Експериментаніум», аеротруба, критий великий аквапарк – то потужні магніти, що спонукали нас здійснити туристичну подорож за 350 кілометрів. Саме такі заклади в Полтаві або приміських ОТГ могли б не лише стати улюбленими місцями відпочинку для полтавців, але й покращити туристичну привабливість усього регіону.