Анна Шендрик (2)

Пандемія COVID-19 внесла зміни у можливість мандрувати та у правила відвідування країн.

Наслідки пандемії відчуваються у всіх країнах і основною проблемою для відкриття кордонів для туристів, було як зробити так, щоб мандрівники не стали поширювачами вірусу та не наражали на небезпеку місцевих мешканців.

Перед світовою спільнотою постало питання зупинення поширення вірусу та  перезапуску туристичної галузі. Рішенням стала вакцинація та відкриття кордонів для вакцинованих мандрівників, або тих хто зробив ПЦР-тест і не будуть нести небезпеку для місцевих мешканців.

Інформація щодо відвідування певних країн є дуже зміною, оскільки країни дуже швидко реагують на епідеміологічну ситуацію. Станом на сьогодні більшість країн для перетину їх кордону вимагають або сертифікат про вакцинацію або негативний тест.

Серед популярних туристичних напрямків станом на зараз лише Домінікана  та Іспанія не вимагають ні сертифікату ні тесту.

Є країни, при перетині кордонну яких, є додаткові вимоги до мандрівників, якщо вони мандрують тільки з негативним тестом на Ковід. Наприклад:

  • Грузія, якщо ви приїздити з негативним тестом, то на 3-тій день необхідно зробити повторний, якщо ви з сертифікатом, то додаткових вимог не має;
  • Італія пускає мандрівників із негативним тестом при умові 5-ти денної самоізоляції, якщо є сертифікат жодних зауважень:
  • Шрі Ланка сертифікат або тест за 72 години, але ще потрібно буде робити повторний;
  • Кіпр радо зустрічає мандрівників із сертифікатами, ті хто з негативним тестом, мають пройти додаткове тестування в аеропорту.
  • Тільки з сертифікатом станом на зараз приймають:
  • Австрія , якщо ви їдете з негативним тестом, то обов’язковий 10-ти денний карантин.
  • Чехія та Франція обов’язковий сертифікат або вас направлять на обсервацію

При поверненні до України потрібно надавати сертифікат або встановлювати додаток «Вдома» і йти на самоізоляцію чи зробити тест, щоб бути виключеними зі списків, хто перетнули кордон.

З 21 жовтня для подорожі громадським транспортом до інших регіонів України теж потрібен сертифікат або негативний тест.

Вакцинація є безкоштовною. Кожен тест є платним і коштує від 650 грн. Тож кожен робить свій вибір: чи витрачати додаткові кошти на тести та обсервацію чи мандрувати без додаткових витрат.