Liza (3)

Тонке відчуття навколишнього світу та асоціативне сприйняття – це те, що допомагає мені в роботі. Мій тато — друкар, тому я дуже тактильна книголюбка, а прадід – письменник, тому книжки були усюди. Я пам’ятаю величезні шафи з літературою, пам’ятаю звук друкарської машинки та знаю солодкий запах тільки-но надрукованої книги. Якщо в мене є суперсила, то це у прямому сенсі «відчувати» книги.


Книги, які читала б сама осінь, книги, що пасують осені у будь-який з її місяців, днів, у будь-який час. Книги, що можна описати фразою знайомою всім: «Відкладу для довгого осіннього, дощового, затишного вечора…». Книги з різним сюжетом, але точно знаю одне, ви будете чекати моменту, коли настане той самий осінній вечір, щоб продовжити читання. У цій підбірці гармонічно зустрінуться бестселери та незмінна класика. Книги під діловий костюм, під запашну каву в кав’ярні, під сукню, теплий светр та домашню піжаму.
Почнемо з топів: до Довгого списку премії Книга року ВВ-2020 увійшли 13 видань, один з них – це сучасний український роман Софії Андрухович «Амадока». Історія, мова, образи, пропрацьовані деталі, глибокий сенс – це 832 сторінки (28 сторінок, кожного дня листопада), що вартують вашої уваги.


Понівечений до невпізнаваности в одній із гарячих точок на Сході України, Богдан тільки дивом залишився живим. Він не пам’ятає жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить Романа, любов і віра якої здатні творити дива.
Осінь – час кохати та пізнавати. Пропоную вам пізнати свої почуття, а саме магічне слово «Любов». «Мистецтво любові» Еріха Фромма – це не тільки про двох закоханих, це про історію любові, розвиток почуттів, любов до друзів та батьків, походження та вплив наших відчуттів. Запасайтеся олівцями та закладинками, бо ця маленька книжечка стане вашим «щоденником кохання».


А ось «щоденником затишку» стануть книги, що підкорили весь світ та подарували затишок тисячам читачів – «Маленька книга люке. Секрети найщасливіших людей світу» та «Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи» Міка Вікінга. Бо коли, як не в осінні вечори готувати смачні булочки до какао та досліджувати щастя?
В такій затишній атмосфері загадаймо про друзів і забудемо про смартфони та напишемо теплих листів, а чудовим прикладом та натхненням стане книга «Твої листи я зберігаю під матрацом. Листування 1971–2002» між талановитою шведською письменницею Астрід Ліндґрен та Сарою Швардт. Понад вісімдесят листів, що розкривають нам нову Астрід та збагачують мудрістю. Бажаю вам цієї осені написати лист, який будуть зберігати у серці.
Вишенькою на торті стане захопливий «Експрес до  Ґаліції» — детективний роман Богдана Коломійчука. Тут на вас чекає атмосфера 1906 року та багато секретів, загадок та дух старого Львова.

Чому така запізніла підбірка, бо ж осінь майже закінчилася? Все дуже просто – ми відчули її сповна тільки зараз. Ми відчули її тілом і душею, відчули на запах та дотик, дістали светри та пальта, побачили осінні барви, нам дуже кортить тепла та затишку, а головне по-справжньому осінніх книг.