R2Q4ze98JZ2Lrtq1

Міська влада винесла припис власнику «Коффішки» щодо демонтажу споруди. Пару слів у підтримку знесення «Коффішки».

Автор цього тексту не кавоман: для мене еспресо – це телевізійний канал. То ж я жодного разу не ходив у «Коффішку» не через  принципову позицію, а через те що не п’ю каву. Хоча й не ходив би, якщо пив.

 Також я поганий архітектор й не дуже урбаніст. Проте я знаю що приміщення «Коффішки»  затуляє вид на круглу площу і з неї. В цілому для будь-якої притомної людини цього достатньо аби зрозуміти, що вона не вписується в архітектурний стиль вулиці. 

 «Та мало лі що там не вписується», – скажуть деякі з вас. У Полтаві останнім часом багато чого «намазано» по місту, що не дуже вписується в будь-який ансамбль. То чого всі кричать на коффішку? Тому що «Коффішка» це символ полтавської неоурбаністики.

Я пам'ятаю весну 2013 коли почали її встановлювати і деякі небайдужі збирались на протести. Тоді це здавалося якимось абсурдом, коли влада плювала на громадкість та ставила МАФ посеред пішохідної вулиці на самому “прохідному” місці міста. 

Саме після «Коффішкі» стало зрозуміло, що можна міська влада готова дозволити ставити й продавати все що потрібно у буль-якому місці. Адже був створений прецедент, коли без ніяких аукціонів й погоджень саме прохідне місце Полтави віддали на поталу ФОПу. Інші ж також хочуть? Тому отримайте забудову колишнього «Котляріка», або «Піцца кет» посеред вулиці. Ну і про арку не забувайте. Проте спочатку була «Коффішка».

Основою цього стали непрозорі правила дозволів влади на встановлення «тимчасових споруд». Коли влада самостійно вирішувала кому й за скільки їх надавати. І «Коффішка» стала червоною лінією, психологічним бар'єром, після якої МАФи почались з'являтися на «рибних точках» без огляду на якійсь там архітектурний стиль чи здоровий глузд.

«Коффішка» вже надовго залишиться символом хаотичного наповнення міста МАФами. Проте саме вона, за іронією, може стати й символом очищення міста від цих же МАФів. Саме її демонтаж може стати відправною точкою для підприємців. Нагадати їм, що влада змінюється, тому свої кіоски бажано ставити за нормами (будівельними та архітектурними), аби не потрапити під її прес.

Щодо тези про робочі місця та податки. То відповідь проста: ні у 2013, ні зараз, у Полтаві немає черг баристів на біржі праці. Ну а місто, яке залежить від податку одного ФОПу настільки, що має дозволяти йому руйнувати свій історичний стил — приречене. Проте є і гарна новина — бюджет Полтави понад 3 млрд грн й «Коффішка» не є її містоутворюючим підприємством, як це намагають преподнести деякі її шанувальники.