Андрій Руденко: Концепція Poltava Smart City – основа цифрового розвитку міста


Зазвичай подібні документи не викликають зацікавлення у громадян. Даремно, адже вони відповідають на питання: «Як будемо жити далі?». Жартую. Вони врегульовують юридичні аспекти та є надзвичайно важливими в стратегічному плані. До прикладу, 28 сторінок концепції «Poltava Smart City» створюють підґрунтя для цифрового розвитку міста.

Концепція. Beginning

Розпочавши впровадження в місті інформаційної екосистеми – мобільного додатку і порталу управління, – ми почали аналізувати кроки в напрямку цифровізації та нормативні акти, які регулюють ці процеси. Виявилося, що в Полтаві не існує єдиного документа, який би вказував шлях розвитку у сфері диджиталізації та визначав необхідні його складові.

Тому перше, з чого почали, – це формування візії та підходів до цифрового розвитку міста, впровадження е-інструментів. Концепція створює юридичні умови, формує політику, яка розвиватиме різні smart-напрямки. Цифрова трансформація – марафон. А концепція Smart City як система управління є одним із її елементів.

Робота не одного дня

Інститут аналітики та адвокації запропонував застосувати принцип «золотого трикутника партнерства» і залучити до розробки концепції представників бізнесу, влади, громадськості. Тому було оголошено відкритий набір всіх охочих до складу робочої групи.

Протягом двох місяців у Полтавській міській раді проводилися засідання та тривала робота над змістом концепції. Обговорювалися основні положення та напрями, за якими Полтава буде трансформуватися як smart-місто. Визначили 9 пріоритетних напрямів диджиталізації. Спочатку готовий текст концепції затвердила робоча група, а нещодавно прийняли на сесії депутати Полтавської міської ради.

Переглянути повний текст концепції можна на сайті: https://cutt.ly/Su8R9Q9.

Кому і чому концепція важлива

Концепція Poltava Smart City – комплексний візійний документ, який визначає:

  • напрями,
  • бачення,
  • підходи,
  • етапи розбудови системи цифрового врядування.

Його затвердження спонукає до комплексних цифрових і технологічних трансформацій усіх міських служб, запровадження цифрових методів і підходів управління. Також, враховуючи комплексний характер, концепцію слід використовувати при розробці різних міських цільових програм.

Концепція Poltava Smart City — документ, з якого розпочинається диджиталізація Полтави загалом. Важливо, що такі кроки в напрямку цифровізації заявляють про готовність до будь-яких взаємодій та інтеграцій як на рівні держави, так і на місцевому рівні.

Даний документ створює і юридичні передумови для запуску додатку е-Poltava, з яким уже зовсім скоро ми вас познайомимо.

Це саме та бюрократична частина масштабної роботи, яка необхідна для підвищення рівня комфорту містян.

Результати

Наразі наша команда допомагає відділу оперативного реагування створити на вебпорталі кабінети для комунальних служб та різних управлінь. Відповідно, вони будуть включені в екосистему Poltava Smart City. Для чого? Щоби здійснювати зручний обмін даними, бачити звернення та запитання полтавців, а також повідомлення про виникнення проблем. Це пришвидшуватиме реагування та вирішення цих проблем. Тому мотивовано рухаємося до smart-врядування.


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація