Сергій Миткалик (2)

Аналітики громадської організації «Антикорупційний штаб» проаналізували закупівлі на боротьбу із пандемією коронавірусу у кожній з областей України та загалом по країні.

Отже, за період від початку пандемії – березень 2020 року – витратили 38 млрд 5 млн 629 тис. 280 грн бюджетних коштів.

Лідеркою серед областей за обсягом витрат традиційно є Київська — 14,75 млрд грн за півтора року. На другому місці — Одеська (2,07 млрд грн), на третьому — Дніпропетровська (1,99 млрд грн). Найменші ж витрати були Херсонській (647,6 млн грн), Кіровоградській (394,0 млн грн) та Луганській областях (338,8 млн грн).

Полтавська область посіла 17-те місце у рейтингу витрат на боротьбу із COVID-19: за півтора року протистояння пандемії тут на боротьбу з нею витратили 751,5 млн грн.

Найбільше витрачали у Полтавській облдержадміністрації – 396,1  млн грн. Дещо менше – у Полтавській міській раді (123,4  млн грн), на третьому місці в області ֪ Кременчуцька міська рада з результатом 67,83 млн грн.

Щодо постачальників, то найбільше коштів за «ковідні» закупівлі у Полтавській області перерахували ТОВ «Ілатанмед» – 40,99 млн грн. На другому місці — ТОВ «Тотус-Фарм» (30,86 млн грн), на третьому — ТОВ «СТМ-Фарм» (29,72 млн грн).

На відміну від даних про витрати на ремонти, які чітко корелюються із кількістю населення, серед витрат на потреби COVID-19 майже всюди є пряма залежність від кількості діагностованих хворих на COVID-19. Наприклад, «аутсайдерами» рейтингу коронавірусних закупівель є Херсонська, Кіровоградська і Луганська області – там на боротьбу з пандемією витратили найменше коштів, але і хворих на коронавірус у цих трьох областях найменше в Україні.

Натомість Львівщина – однаково четверта в рейтингу захворювань на коронавірус і витрат на боротьбу із пандемією. Хоча рейтинги дещо відрізняються, але в цілому тенденція вбачається саме така. 

Дані про закупівлі у кожній з областей ви також можете побачити за посиланням.

Завдяки інструменту Карта коронавірусних закупівель «Антикорупційний штаб», ви можете спостерігати та аналізувати закупівлі на боротьбу з пандемією за бюджетні кошти у вашій громаді. Завдяки карті ви зможете перевірити будь-яку закупівлю в режимі реального часу. Тому якщо раптом у лікарні чи поліклініці вам стверджують, що у них немає, наприклад, масок або ліків, які виписали від коронавірусу і треба купляти їх своїм коштом, ви можете зайти на карту та перевірити достовірність цієї інформації.