mf3XD7MaBa9Wxr0M

Підходить до кінця фінансовий рік, бухгалтери готуються до звіту про фінансові результати, за яким має бути розрахованим податок на прибуток.

Якщо компанія працює прибутково, то час згадати про мотивацію персоналу.

А оскільки цей прибуток створений саме зусиллями співробітників, то варто винагородити їх корпоративною програмою медичного страхування!

На жаль, страхування персоналу ще не скрізь стало частиною бізнес-культури. Це роблять найпрогресивніші керівники, тому на їхніх підприємствах працюють найкращі кадри.

Спробуємо розібратися, чим медстрахування колективу вигідне для бізнесу.

Суть медстрахування – оплата медичних послуг застрахованої особи за потреби і в обсязі реальних витрат на лікування. Але не тільки фінансова складова важлива! Медичний асистанс страхової компанії надає організаційні послуги, тобто підкаже, куди звернутися, запише на прийом до лікаря чи на обстеження, забезпечить доставку ліків в стаціонар тощо. Хто ж відмовиться від такого сервісу? Звичайно, кожному працівнику хотілося б мати поліс!

Отже, впровадивши програму медичного страхування, керівник автоматично збільшує лояльність персоналу до компанії і зменшує плинність кадрів, у тому числі й за кордон.

Це значить, що на пошуки і навчання нових працівників доведеться витрачати значно менше часу і коштів, а компанія набуває іміджу соціально орієнтованої.

З початком дії договору медичного страхування в колективі різко зменшиться кількість зборів на підтримку тих, хто опинився в лікарні, а також число заяв про матеріальну допомогу. Співробітники зможуть впоратися з проблемами зі здоров’ям за допомогою страхової компанії.

Аби мотивувати підлеглих, можна за досягнення в роботі преміювати програмами страхування з більшим покриттям або включати в програму страхування членів їхніх сімей.

До підвищення заробітної плати люди звикають швидко, та й розміри заохочень теж лімітовані у бюджеті компанії. А от страхова сума 100 000 грн. на рік для лікування – це вагома нагорода, хоча поліс обійдеться підприємству орієнтовно в 350 грн./міс.

До речі, за програмами медстрахування завжди багато страхових випадків і виплат. Персонал почне користуватися цим сервісом одразу, колективу не треба буде чекати роки, аби оцінити турботу керівництва.

Кошти підприємства, втрачені на програму медстрахування, можна віднести на витрати і в такий спосіб зменшити базу для оподаткування підприємства. Це автоматично зменшує вартість страхової програми на 25%.

Як показує досвід, всі, хто одного разу впровадив медичне страхування на своєму підприємстві, ніколи не відмовляються пролонгувати програму на наступний рік. До хорошого звикають швидко, тому нові програми розробляють на більші страхові суми, включають додаткові опції тощо.

Обираючи програму страхування, зверніть увагу на страхову суму: бажано, щоб вона була не меншою, ніж 100 000 грн. на рік. Добре, коли до видів лікування буде включено не тільки невідкладний, а й плановий стаціонар, амбулаторний нагляд і стоматологічні послуги. Якщо для діяльності компанії важливі є регулярні медогляди і профогляди персоналу, то це можна доручити страховій компанії.

Варто включити в програму страхування щеплення від грипу та профілактичні опції (наприклад, відвідування басейну).

Уважно ознайомтесь зі списком винятків з страхових випадків, які є стандартними у всіх страховиків. Аби їх уникнути, додайте опцію «Корпоративний ліміт на винятки».

Як правильно обрати страхову компанію? Зверніть увагу на її досвід саме в цьому виді страхування, послухайте відгуки клієнтів. Важливим аргументом за співпрацю буде наявність у страховика власного медичного асистансу, кол-центру, договірних лікувальних установ у вашому місті.

Зараз дуже багато лікувальних закладів мають досвід співпраці за страховими компаніями з обслуговування застрахованих осіб. Система роботи налагоджена. У Полтаві пацієнтів з полісами страхування будуть раді бачити всі приватні медцентри, а це означає, що співробітники отримають кращий сервіс. Державні лікарні також приймають застрахованих, оскільки страхові компанії оперативно забезпечують пацієнтів ліками.

Отже, настав час змінювати корпоративні стандарти і включати в них медичне страхування персоналу.