Yasko

Дорожньо-транспортна пригода – це завжди великий стрес для її учасників та купа проблем, від фінансових витрат пов’язаних з відшкодуванням за понівечений транспортний засіб та/або лікування постраждалих, до кримінальної відповідальності винуватця в разі важкого травмування або загибелі людини.

Яка кількість ДТП в Полтавській області?

Згідно звіту Національної поліції в період з 1 січня по 30 квітня 2021 року в Полтавській області зафіксовано 1339 ДТП, з яких 264 особи отримали тілесні ушкодження різної тяжкості та 30 осіб загинули.

Хто з учасників ДТП є застрахованим?

Нажаль не всі наші громадяни знають, що згідно Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" у випадку ДТП кожен: водій автівки,  пасажири, пішоходи та велосипедисти – всі учасники дорожнього руху, окрім водія-винуватця, мають страховий захист, тобто їм не потрібно самотужки долати фінансові наслідки аварії чи вимагати компенсації від винуватця.

До того ж отримати виплату від винуватця ДТП не завжди є можливою, адже він може мати офіційно мінімальну заробітну плату, не мати офіційної роботи, а відповідно і офіційних доходів, може умисно звільнитись,  бути пенсіонером та ін. В такому випадку суд може призначити щомісячно відшкодовувати збитки невеликими сумами протягом декількох років. А гроші на лікування або порятунок життя необхідні терміново, медичні послуги коштують дорого, а страхові компанії завжди мають гроші для виплати одноразово всієї суми!

Хто повинен відшкодувати збитки?

Згідно закону «Про ОСЦПВ» відшкодування збитків постраждалим повинна зробити страхова компанія, з якою винуватець ДТП уклав договір  страхування, або, в деяких випадках передбачених законом, моторно-транспортне страхове бюро України - МТСБУ.

В разі якщо винуватцем ДТП є пішохід, або велосипедист, які не мають полісу ОСЦПВ - збитки відшкодовуються страховою компанією, яка забезпечила полісом транспортний засіб.

В яких випадках постраждалі мають право отримати відшкодування та в яких розмірах?

Кожна людина, яка постраждала в ДТП має право отримати відшкодування:

 • на лікування, всі витрати по чекам (обов'язково зберігати всі чеки пов'язані з лікуванням), та за кожен день перебування в лікувальному закладі (1/30 від мінімальної заробітної плати);
 • у разі тимчасової втрати працездатності, призначення інвалідності: ІІІ група інвалідності - 12 мінімальних заробітних платн; ІІ група інвалідності - 18 мінімальних заробітних плат;
 • у разі постійної втрати працездатності, призначення І групи інвалідності - 36 мінімальних заробітних плат;
 • у випадку смерті потерпілого в ДТП члени родини мають право на отримання 36 мінімальних заробітних плат;
 • витрати на поховання - до 12 мінімальних заробітних плат;
 • за відшкодування моральної шкоди заподіяної смертю особи в наслідок ДТП - 12 мінімальних заробітних плат;
 • за шкоду заподіяну транспортному засобу.

Яка максимальна сума відшкодування?

Розмір відшкодування залежить від тяжкості ушкоджень:

 • за пошкодження транспортного засобу або його  повним знищенням  передбачена страхова виплата в розмірі до 130 000 грн;
 • за шкоду завдану здоров'ю та життю - до 260 000 грн. за кожного постраждалого в ДТП;

Франшиза при відшкодуванні шкоди, заподіяної життю та/або здоров'ю потерпілих, не застосовується!

Які умови отримання страхового відшкодування?

 • скласти європротокол:
 • зафіксувати факт ДТП. Обов'язково викликати поліцію та швидку допомогу та надати першу необхідну допомогу постраждалим в разі отримання тілесних ушкоджень;
 • протягом трьох днів після ДТП обов'язково сповістити страхову компанію, яка забезпечила полісом  авто винуватця ДТП.

Проте, якщо постраждалі не повідомили страхову компанію про факт ДТП - це не є підставою для відмови у виплаті відшкодування, якщо маєте професійного адвоката.

Як швидко можна отримати відшкодування?

Згідно Закону України «Про ОЦПВВНТЗ» постраждалому потрібно протягом 30 днів надати страховику письмову заяву про страхове відшкодування та інші документи, передбачені законодавством.

Згідно цього ж закону, страхова компанія має розрахуватися з потерпілим впродовж 90 днів з дати подання страховику заяви та всіх необхідних документів на виплату.  Не обов'язково чекати на рішення суду, адже розгляд справи може тягтись роками.

Зауважу, якщо суд призначить виплату відшкодування постраждалим водію винуватцю ДТП, в такому випадку страхова компанія не зобов'язана відшкодувати збитки потерпілим!

Термін давності ДТП

Термін подання заяви до страхової компанії стосовно отримання страхового відшкодування по ДТП в якому зазнав шкоди транспортний засіб - 1 рік, в разі якщо були отримані тілесні ушкодження, або втрата життя -  3 роки.

Якщо Ви маєте питання стосовно отримання страхового відшкодування звертайтесь за телефоном: 050 6343083 Оксана Ясько

Консультація безкоштовна.