Maria

Початок був не для календарів чи ще чогось. Все почалося із реабілітації – в першу чергу мене, як мами, що несподівано для себе та всієї сім’ї в раз стала особливою. Треба було шукати ресурс, шукати сім’ї, де виховують дітей, як мій Василько, щоб мати змогу максимально допомоги йому у розвитку та не втратити себе.

Пошуки не були надто швидкими, але все ж дали результат. З часом стало питання про оформлення нашої спільноти мам у юридичну організацію, що буде розв'язувати питання дітей із синдром Дауна. На час створення організації Васильку ще не було й двох років. Тому і цілі та мету я уявляла інакше: мені було важливо мати змогу отримувати медичні послуги за місцем проживання, а не їздити за ними гастролями всією Україною. І це зараз вже реалізовується – принаймні, цього року закупили відповідне обладнання до лікарень Полтави.

Так, у 2018 році разом з іншими мамами організації ми вирішили провести благодійну фотосесію для дітей із синдром Дауна, метою якої було об'єднання та знайомство сімей, що виховують дітей Сонця у нашому місті та області. Але все вийшло ширше – до нас приєдналися фотографи та інші благодійники, ми змогли розважитися разом з дітьми та познайомитися ближче. Це вперше у місті одночасно на невеликій території зібралося стільки сонячних дітей. Фотосесія проходила у спортивному стилі, діти бавилися, стрибали, гралися у м'яча, виглядало, як звичайне свято. Це і для нас було одкровенням – жодна дитина не плакала, не почала вередувати; відчуття того, що поряд з нами якість інакші діти, діти, які мають додаткову хромосому у 21 парі, взагалі не було. Я навіть часто ловлю себе на думці, що не розумію, чи вміє дитина вербально висловлювати свої бажання, чи ні... Це стає неважливим, коли є якесь більше спілкування, спілкування емоцій та любові!

Залишати без продовження те, що ми отримали в результаті, не можна було. Тому ми створили перший календар у спортивному стилі, щоб познайомити всіх містян із дітьми, що проживають поряд з ними.

А далі ми вже не могли собі дозволити, щоб ця ідея зникла, бо вона мала відгук, і має досі) Тому разом з дружніми фотографами створили другий календар «Пори року». Це була робота довжиною в рік, щомісяця ми знімали по одній дитині на природі. Зараз карантин нас сильно обмежує в активностях та спілкуванні, але залишити вас без нового календаря на 2021 рік є неможливим

Так народилася ідея показати не лише дітей, а й тих, хто весь час поряд, тих, хто не побоявся взяти відповідальність, прийняти та полюбити так, як може лише мама. Тому #кожномумамасвоя – це про сім'ю, про тих, хто робить дітей щасливими. Ми не космічні, не старі та не молоді, не бідні та не багаті – ми такі ж, як ви!

Неможливо знати, якою буде реакція жінки, яка, як правило, дізнається про діагноз дитини в пологовому будинку. Але немає осуду – є бажання показати, що це не фінал, що життя після є, і головне, воно може бути щасливим. І воно буде таким, яким ви його зробите.

А ще діти – вони просто діти. Колись вони стануть дорослими, але з часом не втратять своєї безпосередності та безхитрісності, вони не зрадять і не розлюблять вас, бо це їх суть – безумовна любов! Бажаю, щоб у кожної дитини, яка має діагноз, чи немає його, була своя мама!

Календарі традиційно плануємо виставляти у «Художньому салоні» на Соборності, 27, а також можна звертатися безпосередньо до мене.