Ігор Гавриленко: Магія октябрського мантієносця


 

01_2019_12_19_083125

19 грудня я випадково зафіксував голову Октябрського райсуду Полтави в робочий час на відстані 3 км від робочого місця. То був ранок – 8:31. І все б нічого, якби в розкладі Олександра Струкова не промайнули вже 3 судові засідання. Ще стільки ж, призначених на наступні 20 хвилин, мали зірватися.

02_Розклад

Однак з’ясовується, що відсутність тіла судді в судовому засіданні відправленню судочинства зовсім не заважає.

Реєстр судових рішень засвідчує, що о 08:25 трюкач у мантії перебував не на вул. Стрітенській, 23, де я його побачив кількома хвилинами пізніше, а в приміщенні Октябрського райсуду Полтави. Там він і розглянув протокол про вчинення адміністративного правопорушення (ДТП із пошкодженням транспортних засобів), роз’яснив жінці-водійці її права – та так добре роз’яснив, що вона відразу визнала вину, лиш попросила суворо не карати.

Великодушний віртуальний Струков зглянувся й оголосив правопорушниці усне зауваження.

За 5 хвилин те саме повторилося з нетверезим водієм «ВАЗ-21093». Він теж визнав вину, підтвердив все, що викладене в протоколі патрульних.

Струков наклав на нього штраф – 10 200 грн, присудив сплату судового збору і забрав водійські права – на 1 рік.

Блискавичне «правосуддя» супроводжувалося дослідженням протоколу про адміністративне правопорушення, відеозапису події та «матеріалів справи в їх сукупності».

Щоправда, уздрівши крізь скло тещиного джипу мене, Струков трошки схибив. Здійснюючи акт судочинства в телепатичному режимі, наплутав зі статтею учасника процесу і написав: «порушник в інкримінованому йому правопорушенні вину визнала повністю».

03_8-30

Утім, істинному титану духу ніщо не завадить. О 08:45 Струков методами, доступними лише вищим силам і недобросовісним суддям, дистанційно схилив до визнання вини аварійщика з автомобілем «Богдан-А0902» та піддав його штрафу – 340 грн (+ судовий збір).

О 08:50 Струков учинив те саме й у такий саме віртуальний спосіб до водія «Dacia Logan», який в’їхав у «Volkswagen Pointer», що зупинився попереду.

Не уникнув покарання й нетверезий водій «Mercedes-Benz E 200K», якого Струков бажав побачити 5 грудня та о 08:40 19 грудня. Хитрун вирішив не з’являтися до суду й 3 січня – направив до суду свого захисника.

Вправному «законнику» для встановлення вини та покарання порушника штрафом у 10 200 грн та позбавленням на 1 рік прав цілком вистачило його пояснень, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, доводів захисника, відеозапису події та «матеріалів справи в їх сукупності».

04_8-40

Істотам, нижчим за вбраних  у мантії небожителів із дерев’яними молотками, нізащо не зрозуміти, чому тих самих «бомаг» Струкову не вистачило, аби вчасно притягнути до відповідальності іншого водія-пияка, котрого він викликав до суду 17 та 30 жовтня, 18 та 29 листопада, 10, 19 (о 08:20) та 27 грудня.

Історію їхніх взаємовідносин Струков описав так:

«17.10.2019 року, 30.10.2019 року, 18.11.2019 року ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився. 29.11.2019 року ОСОБА_1 подав до суду заяву про відкладення розгляду справи у зв’язку з укладенням угоди з адвокатом та ознайомленням з матеріалами справи. 10.12.2019 року ОСОБА_1 подав до суду заяву про відкладення розгляду справи у зв’язку з виїздом у відрядження за межі Полтавської області. Просив суд справу без його участі не розглядати. 19.12.2019 року ОСОБА_1 подав до суду заяву про відкладення розгляду справи у зв’язку з його хворобою та фізичною неможливістю з’явитися до суду, що підтверджується медичною довідкою. Просив суд справу без його участі не розглядати. 27.12.2019 року ОСОБА_1 подав до суду заяву про відкладення розгляду справи у зв’язку з продовженням затяжної хвороби та перебуванні на лікарняному, що підтверджується медичною довідкою. 10.01.2020 року ОСОБА_1 до суду не з’явився».

І от тоді, 10 січня, Струков раптом уздрів, що 3-місячний строк накладення адміністративного стягнення закінчився.

У своєму рішенні голова Октябрського райсуду банально збрехав, стверджуючи нібито Закон зобов’язує його розглядати справи про адміністративні правопорушення виключно в присутності особи, яка притягається до відповідальності.

05_8-20

Описуючи, як Струков сотнями на рік звільняє від відповідальності потенційних убивць на дорогах і не забирає в них водійські права, я аналізував цей виверт недоброчесного мантієносця. Дозволю собі розлогу цитату:

«Видимості законності своїм вчинкам суддя намагався надати, посилаючись на ст. 268 КУпАП. Вона гласить, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за відсутності особи, яка притягується до відповідальності, лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду.

Штука в тому, що правопорушника належним чином оповіщають копи, оформлюючи протокол. А суддя з 30-річним стажем та ще й багатократний голова суду Струков вдає, нібито не знає цієї істотної обставини».

«Протокол складається з двох частин, одну з яких під власний підпис отримує правопорушник. Документ фіксує, що останньому роз’яснено його права й обов’язки та повідомлено, де і коли відбудеться розгляд справи.

Добросовісний суддя в разі першої ж неявки горе-водія, якщо від того не надійшло жодної письмової заяви, розглядає надіслані поліцією матеріали. І, якщо «папери» справні, накладає на порушника стягнення.

Чому Струков чинить інакше, здогадатися не складно. Його актуальну «таксу» полтавські маршрутчики, таксисти і просто «зальотчики» знають достеменно».

Зволікання з розглядом справ суддів-циркачів, котрі зухвало жонглюють нормами законів, конвертується у тверду валюту.

Витівки керманича «октябрят», узагальнені мною раніше, зацікавили відомого київського адвоката Романа Маселка. За його скаргою Вища рада правосуддя порушила проти Струков дисциплінарну справу.

Голові Октябрського райсуду Полтави неодноразово вдавалося уникати відповідальності за свої витівки. Та часи нібито змінюються?


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація