Vlasenko

З 1 по 30 листопада 2021 року в Україні триває інформаційна кампанія «Місяць цифрової грамотності». Дана ініціатива реалізується в межах національного проєкту Міністерства цифрової трансформації «Дія. Цифрова освіта». Це понад 65 освітніх серіалів та тестів на цифрову грамотність.

Навчання цифровій грамотності (компетентності) – на основі європейської рамки (платформи) цифрової компетентності включає:

  • пошук інформації та вміння працювати з даними (вміти шукати інформацію в інтернеті, вміти користуватись браузером, правильно формувати ключові слова для пошуку, знати, що таке сайти пошуку, що таке посилання). Навчитися власній пошуковій стратегії;
  • комунікацію та колаборацію (вміння створити електронну скриньку, листування, створити акаунт (обліковий запис) в соціальній мережі, вміти спілкуватися в соціальній мережі);
  • створення цифрового контенту (як друкувати текст, як створити пост, що таке файли відео, аудіо, як їх переслати);
  • онлайн-безпека, зокрема дітей (ризики в інтернеті, паролі, якій інформації можна довіряти, якій ні, як зберегти свої персональні дані);
  • технічні проблеми (якщо вимикається комп’ютер або інтернет, WI-FI).

Вивчити всі ці питання допомагають освітні серіали, які є на платформі «Дія. Цифрова освіта» для всього населення та Всеукраїнська школа онлайн для вчителів та школярів. Після онлайн навчання можна скласти «Цифрограм» – національний тест на цифрову грамотність. Після складання тесту ви отримаєте сертифікат, що підтверджує ваші знання та навички.

В Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського ми допомагаємо полтавцям розширити свої цифрові компетенції, ми навчаємо:

  • як користуватися порталом та мобільним застосунком «Дія»,
  • як згенерувати COVID-сертифікат,
  • як отримати державні онлайн-послуги

Телефон довідок: 50-03-25, 56-99-31, 068 9908039, 60-71-45. Наша адреса: м. Полтава, вул. Небесної Сотні 17, к. 409, відділ документів іноземними мовами, к. 212, бібліографічний відділ, к. 315, інтернет-центр.