Олексій Ткаченко (2)

Привіт усім, кому цікава подальша доля Молодіжного журналу Полтави. Минулого разу ми закликали усіх охочих долучатися до команди, отримали чимало запитів і вже планували першу зустріч. Проте цьому завадила безпрецедентна війна України проти загарбницької росії.

Наш спецвипуск можна побачити тут.

Ми, розуміючи, що обізнаність є чи не найбільшим скарбом для кожного, вирішили розпочати історію Журналу зі спецвипуску, присвяченого цим подіям. Довго вагалися які питання зрушити, аби увести в курс полтавців про те, як місто допомагає нужденним. Разом із фоторепортеркою Анею Токарєвою відвідали головні штаби та місця, де надають допомогу, щоб поспілкуватися з волонтерами й створити матеріал на основі їхніх розповідей.

Я був у захоплені від кожного, з ким розмовляв. Є і ті, хто з перших годин (!) війни почали працювати над створенням волонтерських організацій, і переселенці з інших міст, які працюють на благо гуманітарної допомоги містом. Обʼєми помочі мене окремо вразили – тонни речей і харчів.

Ми були ошелешені побаченим і на одному подиху разом з ще одним інтервʼюєром Артемом Іваницьким створили цикл інтервʼю-дискурсів. Після, із дизайнеркою Владою Микитенко створили концепт випуску, зрештою маючи на руках готовий спецвипуск. Під час його створення придумали назву журналу, тим самим виконавши перше завдання для команди, яку мали зібрати до війни. Артем наполіг на «Віхолі» – понятті, яке означає обʼєднання і створення непереможної сили: у природі – зі снігу, у суспільстві – з ініціативних людей.

Спецвипуск вже у вільному доступі в телеґрам-каналі Молодіжної ради. Він буде корисним як полтавцям, так і переселенцям, адже на останніх сторінках посилання на конче важливі ресурси.

Сподіваюся, що у наступного разу віхольці зможуть написати: «Україна перемогла!», зараз же плекаємо надію на якомога швидшу появу цього заголовка. Полтавська молодь за здолання росії у цій війні. Усім миру, Слава Україні!