Марія Остроушко

На вулиці осінь, а значить, настав час творити новий календар від ГО «Полтава Даун Синдром».

Якщо чесно, то я влітку ще не знала, яким він буде.

Чи треба це взагалі робити саме зараз чи робити перерву? Але як же діти, традиції? Цій традиції, між іншим, вже четвертий рік, а почалось все майже спонтанно.

Календар не був кінцевою метою заходу, це було скоріше додатковим бонусом, можливістю показати дітей з трисомією 21, що живуть поряд з вами; показати тих, яких до народження Василька не помічала і я сама.

Тоді в жовтні 2018 ми перш за все робили спортивне свято для дітей, на яке були запрошені фотографи-волонтери, ті, які самі виявили бажання зробити декілька кадрів на згадку.  Діти мали однакові футболки із логотипом організації – яскравим сонцем. Оскільки свято було спортивне, то і календар вийшов теж весь про спорт і можливості.

Далі був календар «Пори року» під гаслом «Пусти Сонце в оселю!». Тут уже знімали кожну дитину, чи сюжет на природі у відповідну пору року, зйомки були розтягнуті в часі на рік.   Потім – «Кожному мама своя», щоб показати важливість для всіх не залежно від діагнозу мати ту, свою єдину та неповторну маму, родину, підтримку, можливість відчувати себе в любові.

Цього року торкнулись теми «Інклюзія починається з тебе!», бо саме зараз вперше у  нашому місті є четверо першокласників, які почали своє навчання у загальних школах.

Це діти, яких ви бачите поряд, вони не сховані за стінами спеціалізованих навчальних закладів, не ізольовані, вони в тому середовищі, в якому і мають бути – серед нас, людей без ментальних та фізичних порушень.

Зйомки для цього календаря проходили в фотостудії «Ейфорія». Через карантин ми не змогли робити це всі разом, оскільки збирати 13 дітей разом із батьками в одному приміщенні було б ризиковано, тому кожен мав прийти на свій запланований час.

Фотограф за 15 хвилин спілкування мав знайти підхід до дитини, дати змогу розкритися та вловити кращий кадр. Ця задача була варта не аби яких зусиль, але   наших постійних помічників Володимира Грибова та Ліну Денисенко, які працювали фотографами з дітьми, вже нічим не залякати;)

Календарі будуть мати як просвітницьку мету (частина, видана коштом меценатів, розійдеться по навчальних закладах, лікарнях, управліннях), так і практичну. Сподіваємось на вашу підтримку та зробивши свій благодійний внесок ви зможете отримати подарунок у вигляді календаря на 2022 рік.

Календарі будуть традиційно знаходитися у «Художньому салоні» спілки художників України на вул. Соборності, 27. Тож прийміть нас такими, якими ми є, а ми будемо робити все для того, щоб бути цікавими для вас!