Nikolay

Питання збільшення тарифів на транспортування газу викликало обурення людей і я їх цілком підтримую. Його могло б взагалі не виникнути якби Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та антимонопольний комітет нормально виконували свою роботу.

Особливо актуально це питання стосується тих громад, які буквально «сидять» на газовій трубі, проте змушені платити великі гроші за газ.

Цікава ситуація – рішення ухвалює НКРЕКП та уряд, а питання знову до селищної ради.

Наразі немає чіткого механізму передачі цих труб на баланс громади і заклики про їх передачу є більш популістичними. І на місцевому рівні знизити ціни на газ нереально.

Це можна зробити якщо матимемо документи на право власності газорозподільної системи, поставимо її на баланс громади (через можливе рішення суду). Потім треба створити власне підприємство з ліцензіями і необхідними спеціалістами та обладнанням, які стануть повноцінними операторами ринку для участі в оптових торгах на біржі, щоб стати постачальником та обслуговувати мережу. Згодом виділити з бюджету кілька мільйонів гривень на утримання цієї мережі. Але скоріш за все поки це триватиме, «Полтавагаз» відімкне газ і скаже: «Займайтеся».

Наведу приклад. 10 років проводили газ до с.Карабазівка. Одного разу газопровід навіть збудували, але в тоді «Полтавагаз» його не взяв на баланс та на обслуговування і газопровід просто згнив. Довелося будувати новий і передавати на баланс «Полтавагазу».