Едуард Крутько

Трапилося те, до чого не можеш бути морально готовим.
Нещодавно, вночі, пограбували музей. Те, що збиралося роками і мало служити для людей розтоптали, зірвали і купою зібгали у торби і вивезли кудись.

На сьогодні експозицію порушено, що не вкрали частково було вивезено у надійний заклад.

Страшно втратити не матеріальні цінності, страшно втратити історію, кращі зразки мистецтва яке творили наші пра-пра, страшно втратити те, що з таким трепетом знаходилось, вивчалося, зберігалося.

Хто був на екскурсіях знає, що ледь не кожна річ має свою історію, пов'язаних з нею родин, людей. Обікрали не мене особисто, обікрали сотні і сотні людей, що приїздили до Етнографічна Збірка "Древо" з усієї України та світу. Украли десятки речей: сорочки, одні з найкращих з колекції, (я ж у експозиції розміщував найцікавіше, щоб люди могли побачити) також вишиті рушники, пояси, срібні прикраси , намиста, ікону.

Доки між нами ходять створіння здатні на такі вчинки, я не зможу відновити повноцінно роботу у музеї. Питання з системою безпеки стояло давно, частково це вирішувала сигналізація Ajax Systems , яка не працювала так злагоджено як хотілося б, (саме в ту ніч не було інтернету у селі). Відсутність камер, зовнішніх датчиків руху, повноцінного огородження , систем оповіщення і тд. Призводить до таких наслідків, нехай цей приклад буде чужим гірким досвідом для музеїв, колекціонерів, туристичних садиб, дбайте про безпеку, оплачуйте службу охорони. Ми живемо поруч не тільки з однодумцями , а і з покидьками теж!

Самотужки зробити це я не міг ні тоді, ні зараз, за попередніми розрахунками охоронної компанії повноцінний захист такого об'єкту, з усією апаратурою обійдеться від 20 до 30 тис. грн.

Я сподіваюся створіння які украли у нас частину історії і життя знайдуться, на тім світі їх чекатиме суд Божий, але я хочу щоб перед тим їх спідкав суд людський і кара на цім світі!

Буду вдячний за поширення, розголос, підтримку у цій ситуації. Все минає, і це пройде, головне винести всі випробування з честю!

На тепер головне завдання зібрати необхідне для створення системи захисту, якщо не вдасться гуртом, найближчим часом у звичному форматі музей навряд існуватиме:

5375411406128202 – Монобанк
4149439313489282 – Приватбанк

Опис речей, які викрали, тут.