yuliya-fedorchak-5

Щоб уберегти свого вихованця від отруєння, потрібно чітко уявляти собі, хто такі догхантери й що ними рухає.

Групи людей, які займаються «рятуванням» суспільства від собак з власної ініціативи, називаються догхантерами. Одним із найулюбленіших методів винищення тварин у мисливців на собак є отруєння. Догхантери можуть розкидати отруєні продукти у приватних секторах та публічних місцях. Винятком не є навіть дитячі майданчики та парки, у зв'язку з чим жертвами можуть стати й діти.

Найнебезпечнішими догхантерами вважаються люди з розладами психіки. Жорстоко позбавляючись тварин, вони відчувають моральне задоволення. При цьому їх жертвами стають не лише собаки, а й кішки, птахи тощо.

Останнім часом так звані «догхантери» активізували свою діяльність і в нашому місті. Внаслідок їхніх дій загинула велика кількість тварин. Вони готують приманки з дуже привабливих для собак продуктів (м'ясний фарш, ковбаса), додаючи туди сильно подрібнені отруйні речовини.

Основні речовини, що використовуються догхантерами

  • Родентициди (зоокумарини, щурячі отрути).
  • Ізоніазид – препарат для лікування туберкульозу у людини.
  • Автомобільні охолоджуючі рідини (антифриз, тосол, етиленгліколь).

Ці рідини догхантери розливають переважно взимку, і собаки вилизують та вигризають його зі снігу, оскільки вони мають солодкий смак.

При попаданні в організм собаки ізоніазиду перше, що Ви можете помітити – це слабкість, нескоординовані рухи, потім розвиваються судоми. Ці симптоми розвиваються через 30-60 хвилин після надходження отрути в організм.

 З щурячою отрутою історія інша. Після поїдання приманки розвиток клінічних ознак може настати через 3-5 днів. Симптоми неспецифічні: слабкість, задишка, блідість слизових оболонок, може також спостерігатися кровава сеча, блювання, діарея, носові кровотечі, підшкірні крововиливи.

Антифриз (діюча речовина етиленгліколь) може викликати симптоми через 30 хвилин, так і через 12 годин після отруєння. Це блювота, млявість, порушення координації, судоми, кома. Якщо тварина пережила цю стадію отруєння, то через 24 години настає друга і третя стадія отруєння, що характеризується задишкою, блюванням, великим споживанням рідини, млявістю, частим сечовипусканням, відсутністю утворення сечі, гострим болем у ділянці нирок.

Всі ці отруйні речовини є високотоксичними та смертельними для собак.

Що робити, якщо собака отруївся?

Маніпуляції з порятунку життя проводять у невідкладному порядку! Вибір тактики ґрунтується на загальному стані тварини та клінічних симптомів отруєння. Це може бути переливання цільної крові, плазми, введення антидотів (етанол, піридоксин, вітамін К1), внутрішньовенне введення протисудомних препаратів тощо. Це можна зробити лише в умовах ветеринарної клініки.

  • Так при отруєнні етиленгліколем тварина повинна бути доставлена ​​до клініки не пізніше 8 годин після поїдання отрути, інакше смертельний результат неминучий.
  • При отруєнні ізоніазидом і зоокумаринами, якщо ви підозрюєте, що отрута була з'їдена щойно, необхідно доставити тварину під нагляд ветеринарного лікаря. Ветеринар вирішить, чи потрібне промивання шлунка.

Перша допомога при отруєнні тварині, якщо Ви не можете доставити терміново тварину в клініку, це провокування блювоти. Пам'ятайте, якщо пройшло більше 2-х годин після поїдання приманок, ця процедура марна!

Інструкція з надання екстреної допомоги при отруєнні вихованця догхантерами

  • Очистити тварині шлунок, викликавши блювоту

Для цього необхідно взяти 3% розчин перекису водню, розвести в пропорції 1:1 з водою і випаювати з розрахунку 1 ст. л на 3 кг маси тіла. Якщо протягом 10 хв немає блювоти, повторити у тому ж дозуванні.

  • Дати адсорбенти

Наприклад, активоване вугілля 1 таб. на 10 кг ваги, ентеросгель 1 ч. л. - 3 ст. л., смекта з розрахунку 2 пакетики на 10-15 кг. ваги вихованця.

  • Терміново відвезти тварину до ветеринарної клініки.

Щоб убезпечити свого вихованця власник зобов'язаний дотримуватися правил утримання собак у місті. Найвірніший спосіб-дресирування, тобто собака повинен беззастережно розуміти, що заборонено будь-що «підбирати» на вулиці.

 Любіть та бережіть тих, кого приручили!