Anton (1)

Днями я хотів придбати видання «Смачного від Енея».

Хочу розповісти, що мене дійсно вразило, і не тільки в цій книзі.

Що насправді відбувається зараз у плані ціннісного розвитку українського народу? У 90-ті роки відбулося становлення українських олігархів, їх співучасників або тих, хто обслуговує їхні апетити. Тим самим була створена каста малокультурних, часто малограмотних бандитів, які, на жаль володіють величезним чорним, як сажа, ресурсом. І тільки внаслідок того, що вони малокультурні й малоосвічені, вони змогли легко переступати через голови; їх нічого не зупиняло, і вони нищили один одного та грабували український народ. Таким чином сформувалася оця «еліта» України - ціннісне «дно».

Тепер що, виходить, що робить ця «еліта»: вона намагається різними шляхами, як ця книга, приписувати себе до славнозвісної теми «Енея» та ім’я Івана Котляревського через отакі вкиди, деструктивні опуси.

Коли я відкрив, погортав книгу і подивився, які там малюнки, одразу захотілося викинути книгу у смітник. Але хтось же це пропустив? Редактор, група видавців, саме видавництво пропустило цю книгу.

Це – поганий сигнал, саме про те, що суспільство дозволяє руйнувати культурні основи українства. Рух не йде рівно чи вгору, він йде вниз. Якщо ця група малосвідомих, безкультурних, але з ресурсом людей має можливість організувати, скажімо, популяризацію своїх думок через власні телеканали, радіоканали, і через книги, тим більше у такій тематиці, яка є важливою для українця… Уявляємо собі, що ця книга потрапляє в руки дитини, якій, умовно, 10-11 чи 15 років. Ця дитина починає сприймати світ через такі малюнки. Це насправді – величезна проблема, яка закладає потужну «бомбу» в основу для порозуміння українців сьогодні й особливо у майбутньому. Бо хто з сьогоднішніх підлітків завтра матиме бажання бути чесним вчителем, лікарем, чи письменником – так ти не впишеш себе в українську історію. Інше питання, коли ти злодій, бандит, чи чиновник-корупціонер...

Вписування малосвідомих, малокультурних облич у книги, тим більше які є знаковими для українців, можливий тільки внаслідок того, що ці люди можуть використати «чорний» ресурс, який був вкрадений у більшої частини населення України, аби увічнити себе.