Alina Sakalo

Ранок мого кожного нового дня схожий на якийсь квест, або на уривок комп’ютерної гри, де ти своїм персонажем проходиш різні перешкоди на своєму шляху, а потім, якщо все пройшло успішно, ти переходиш на інший рівень – ще важчий.

Оскільки я їжджу на роботу на 9-ту годину, я вам опишу, які перешкоди доводиться проходити саме в цей відрізок часу. Говорю тільки за себе, бо говорити за інших не маю ніякого права. Але знаю, що знайдеться немало людей, які будуть зі мною солідарні.

Отже, до вашої уваги:

Lvl#1 Вгадай о котрій ти маєш вийти на зупинку, аби встигнути на маршрутку та вчасно приїхати на місце призначення

Зараз ви скажете «пфф, шо тут гадати, для цього є розклад руху транспорту». А я вам відповім, що з транспортом, який курсує на Вакуленці та Крутий Берег так не працює, а якщо і працює,то як разова акція. Наш транспорт як лотерея – сьогодні тобі щастить, а завтра ні. Постійності немає ніякої як від твого колишнього.

Наприклад, виходжу я з дому о 8:20, – здавалося б, вистачить 40 хв, аби доїхати до вулиці Небесної Сотні. Правильно і здавалося – вистачить. Виходиш ти на зупинку о 8:20, приблизно о 8:40 має бути маршрутка, у тебе залишається 20 хвилин, 15 з яких ти витрачаєш на дорогу, а 3, щоб дійти від зупинки на місце роботи. Здавалося б все ок, але ні!

У такий самий час ти виходиш на зупинку і завтра, вже розраховуючи на щось. Але не тут то було, тепер маршрутка вирішила приїхати о 08:45 і всі твої розрахунки зазнали краху, як твої мрії стати космонавтом… Тепер ти запізнишся на роботу, і не тому, що 15 хвилин замало, аби доїхати до центру, а тому, що на шляху з’являються перешкоди, які гальмують рух транспорту в цілому…

Lvl #2 Спробуй втиснутися

Проблема з транспортом – це найважливіша проблема мого району, яка вже існує -надцять років.

Люди розмножуються, логічно, що і район збільшується, але кількість транспорту залишається незмінною. Тому втиснутися у час пік у маршрутку № 61 або 62 –це випробовування.

Lvl #3 Вгадай, коли закриють переїзд або «А ти точно втиснеш?»

Коли переповнена маршрутка вже прямує до міста закривають Затуринський переїзд, бо в цей час потяг Київ – Харків проїжджає наше місто. Закривають переїзд, на мою думку, коли захочуть. Можуть о 8:40, можуть раніше та навіть пізніше.

Тож усі водії, переважно машин, починають гадати:«встигну чи не встигну проскочити?». А найбільш хитрі водії починають обманювати всю цю «теорію змови» та їдуть в об’їзну під річкою, де виїжджають вже аж на зупинці Зої Космодем’янської.

Lvl #4 Перевірка на стресостійкість

Через закритий переїзд утворюється тягучка з машин.Через це усі машини рухаються з приблизною швидкістю 20 км/год, і затор розтягується по всій вулиці Сакко.

«Чому так довго? Що ж там далі гальмує весь рух? Усі машини вже могли спокійно проскочити цю вулицю та й не знати горя»,– скажете мені ви.

Але все було б добре, якби не так сумно…

Lvl #5 Спробуй проскочити світлофор зі спеціальною кнопкою виклику

Мова йде про світлофор, що знаходиться навпроти школи №21. Річ у тім, що він не на постійній основі працює на кнопці, а деколи й автоматично. Коли працює автоматично, то машинам легше пересуватися, а коли на кнопці – це пекло для водіїв. Оскільки світлофор знаходиться біля школи, логічно, що там дороги переходять здебільшого діти. Але ж малеча любить і побешкетувати, і починає безперервно тицяти на кнопку того світлофора. Від чого потерпає рух транспорту. Вважаю, той світлофор має бути тільки автоматичним, аби не робити проблем транспорту та пішоходам.

Lvl #6 Спробуй пояснити на роботі, чому ти запізнилася

Для людей, які не живуть у районі Крутий Берег та Вакуленці, мої розповіді можуть здатися божевільною маячнею, або занадто гіперболізованою розповіддю. Тут краще і не намагатися.

Lvl #7 Cпробуй здаватися щасливою та життєрадісною людиною після цього всього

І останній, найскладніший рівень цієї «гри» – не брати все близько до серця та не псувати собі з самого ранку настрій.