Олексій Ткаченко

Нещодавно у соціальних мережах молодіжних організацій Полтави та ЗМІ зʼявилася новина про пошук команди, яка буде працювати над створенням Першого міського молодіжного журналу. Прийшов час розповісти детальніше про цю ідею, як вона виникла та чому це так необхідно нашому місту.

Моє ім’я Олексій Ткаченко, і разом з Владою Микитенко ми виступили ініціаторами у створенні Журналу за підтримки Молодіжної ради міської ради. А все почалося з Обласної школи молодіжної журналістики. Під час її проведення стало зрозуміло: у місті немає видання саме для молоді.

Ми почали розробляти план, тим самим даючи ідеї розвиватися. Спільно з учасниками дізналися яким би вони хотіли бачити проєкт такого формату. Вирішили: це буде PDF-файл, який ми щоразу будемо завантажувати у хмари та на сайти організацій міста. Після, ми розробили концепт захисту інтелектуальних прав, що залишить статті унікальними надовго після випуску, а також сформували структуру, яка займатиметься журналом.

Команда матиме два напрямки роботи – редакторський і дизайнерський, які ми з Владою будемо очолювати. Перший працюватиме з написанням текстів, другий – з оформленням журналу. У результаті вийде готовий продукт, який, як ми розраховуємо, буде мати попит як серед молоді, так і загалом серед містян.

Статті ж поділятимуться на рубрики. Серед них – інтервʼю з важливими для Полтави людьми, тематичні статті (на кшталт «Все про медицину», «Все про подорожі» тощо), поезії, які нам попередньо надсилатимуть читачі. Також ми плануємо проводити конкурси на краще есе. Все буде просто – ви їх пишете, надсилаєте і чекаєте результатів. Тему нарису ми оголошуватимемо напередодні випуску, у якому і друкуватимуться переможці.

Тож ми раді будемо усім і кожному, хто захоче доєднатися до нас. Ґуґл-форма розміщена в шапці профілю інстаґрам-сторінки Молодіжної ради (@youthcouncilpmtg), де вже чекаємо на ваші заявки з нетерпінням. А з приводу мого блогу – стежте, тут розповідатиму останні новини тощо Першого міського молодіжного журналу і не лише.