Артем Дугін: Перспективи Супрунівської ОТГ


У вівторок 25 червня Гожулівська сільська рада на позачерговій сесії одноголосним рішенням погодилася на пропозицію супрунівського сільського голови щодо створення спільної об’єднаної територіальної громади з центром в селі Супрунівка. Події передували жваві громадські слухання у Супрунівці, рішення сесії Супрунівської сільської ради, громадські слухання в населених пунктах Гожулівської сільської ради.

Наступним кроком стане створення спільної робочої групи з підготовки проекту рішення про об’єднання.

Які ж перспективи у Супрунівської ОТГ? І чи варто в подальшому обмежувати об’єднання лише двома сільськими радами: Супрунівською та Гожулівською?

Шлях до створення спільної ОТГ цими двома сільрадами хоча і не завершився, але перші кроки вже впевнено пройдено.

Супрунівка і Гожули йшли до усвідомлення необхідності створення власної ОТГ різними шляхами.

Супрунівка роками відмовляла «біднішим» Абазівці та Пальчиківці в утворенні спільної ОТГ. У грудні 2018 року, сільський голова Богатир В.І., відвідавши сесію Полтавської обласної ради, усвідомив, що децентралізація – невідворотня. А очолювана ним громада без утворення власної ОТГ з сусідами ризикує втратити самоврядування та найпотужніший серед необ’єднаних сільрад місцевий бюджет в Полтавському районі. Тому тепер вже сам звернувся до Абазівки та Пальчиківки з пропозицією щодо утворення спільної ОТГ з центром у Супрунівці. Там попередні образи не забули, тому відмовили. Запустивши процес створення маленької але власної Абазівської ОТГ.

Гожули також мали негативний попередній досвід щодо створення спільної з Супрунывкою ОТГ. Тому у 2018 році спробували створити спільну ОТГ з іншими сусідами: Чорноглазівкою і Валоком. Ці невеликі сільські громади радо погоджувалися на спільну ОТГ, але гожулівська громада на громадських слуханнях була проти центру в Чорноглазівці, тому гожулівські депутати відмовили пропозиції. В подальшому мешканці Чорноглазівки були готові створити спільну з Гожулами ОТГ з центром в с. Гожули, але останні активно включилися в процес створення  вже Супрунівської ОТГ.

 Підсумуємо: перші кроки по створенню Абазівської ОТГ (2,5 тис людей) та Супрунівської ОТГ (10 тис. людей) пройдено. Чорноглазівка (0,7 тисяч)  і Валок (0,7 тисяч) – поки що поза об’єднавчими процесами.

Але, на мою думку, у цих громад є спільна перспектива утворення великої та економічно потужної об’єднаної територіальної громади. І проти усвідомлення цієї перспективи грає тільки відсутність якісної комунікації між громадами, колишні образи та амбіції очільників необ’єднаних сільрад, відсутність спільного бачення.

На мою думку, представники найбільшої Супрунівської сільради стереотипно вважають, що все що за Гожулами (Чорноглазівка та Валок) – ще «бідніше» за Гожули. Але це не так. Наприклад, Валківська сільрада при відверто малій кількості населення (691 людина) має показник власних надходжень бюджету на душу населення 3260 гривень. Для порівняння, Супрунівка за аналогічним показником має приблизно 3800 гривень, а Гожули лише 930 гривень. На території Валківськох сільради відбувається видобуток газу(зараз рента сягає 1%, а у випадку об’єднання в ОТГ – 3%).Також відносно щільності населення сільрада має великі запаси сільськогосподарських земель.

Чорноглазівська сільська рада при кількості населення 730 людей, має 2740 гривень власних надходжень бюджету, і також багата на землю.  У випадку приєднання до Супрунівської ОТГ у 2020 році, ці невеликі сільради разом з інфраструктурною субвенцією додадуть до спільного бюджету 10, 4 мільйони гривень. І це не враховуючи надходжень від земель, що протягом року перейдуть до комунальної власності ОТГ!

 Стосовно Абазівської ОТГ. Скоріше за все, у 2020 році цю невелику громаду в адміністративний спосіб доєднають до більш потужної сусідньої. І мабуть логічно, щоб цією сусідньою більш потужною ОТГ була саме Супрунівська. Адже Супрунівку і Абазівку поєднує спільна історія (були у складі однієї сільради), родинні зв’язки населення, та географічна спорідненість відносно траси Київ-Харків.

Таким чином, у 2020 році приміська Супрунівська ОТГ у складі колишніх Супрунівської, Гожулівської, Абазівської, Пальчиківської, Чорноглазівської, та Валківської сільрад мала б всі необхідні фінансові, земельні, людські  ресурси для ефективного соціально-економічного розвитку, а також інвестиційно вигідне географічно-логістичне розташування біля обласного центру  та траси державного значення Київ-Харків.

Такі вихідні дані створили б сприятливе середовище для створення на території громади крім рекреаційно-туристичних об’єктів та житлової забудови цілі кластери  від виробництва сільськогосподарської сировини до глибокої переробки в продукти з великою доданою вартістю.


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація