Vlasenko

Читати те, що вам подобається, читати або паперову книгу (є люди, які визнають тільки паперовий формат), або читати з телефона, комп’ютера, рідера (електронної читанки).

Чому? Тому, що читання – це можливість навчитися чомусь новому, це саморозвиток, уява, розширення словникового запасу, поліпшення пам’яті, і нарешті – це насолода від нової книги улюбленого автора або чудове відкриття нового, ні на кого не схожого автора, слова і ідеї якого западають вам в душу.

Існує багато рейтингів книг і рекомендацій на кшталт: «30 книг, які кожен повинен прочитати хоча б раз у своєму житті», «100 кращих українських книг сучасності», «Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою», «13 найкращих світових бестселерів українською» і таке інше.

Якщо взяти англомовні рейтинги, то більшість перерахованих книг є в нашій бібліотеці. Чим гарні такі рейтинги? Тим, що у читача завжди є вибір.

І звичайно, читайте дітям в голос. Мозок дитини формується від народження і до 3-х років. Спільне читання сприяє засвоєнню мови, закладає здоровий фундамент для дитини, який їй потрібен – когнітивний, соціальний та емоційний. І якщо дитина буде бачити, як ви читаєте теж, то ви станете для неї достойним прикладом, адже головний авторитет для дитини – це її батьки.

Існують рейтинги і дитячих книг. Наприклад, «Кращі дитячі українські книги 2020 (топ 10)», «Найкращі дитячі книги всіх часів. Частина 2».  Завдячуючи українським видавництвам ми маємо чудові, яскраві, пізнавальні книги для дітей та юнацтва.

На жаль, зараз наша бібліотека закрита для відвідувачів. Але є можливість користуватися електронним каталогом  онлайн (пошук книг ведеться по автору, назві книги, ключовому слову в будь-якому полі пошуку) та читати повнотекстові документи (в основному це книги та періодичні видання історичного та краєзнавчого характеру, які пов’язані з Полтавщиною, наприклад,  ви можете прочитати віддалено «Полтавские губернские ведомости» 1859 р. або «Зорю Полтавщини» 1943 року).

Ці видання – невичерпне джерело для істориків, краєзнавців, екскурсоводів, для всіх, хто цікавиться історією рідного краю.
Користуйтеся нашою послугою  "Віртуальна довідка", бібліографи відповідатимуть на ваші запитання  та послугою «Електронна доставка» документів. Поки що бібліотека працює тільки віддалено.