odD5MhrJRvRkH3YW

Нещодавня трагічна подія, що приголомшила полтавців, змусила мене як фахового кінолога дати кілька рекомендацій, щоб уберегтися від собачих укусів. Отже, як слід діяти в ситуації, коли вас переслідує розлючений собака або ціла зграя?

Перш за все ви повинні усвідомлювати, що собака – це тварина, яка теж має право почуватися в безпеці і діє згідно зі своїми інстинктами і життєвим досвідом. Це виправдано: як писав видатний австрійський зоолог і зоопсихолог Конрад Лоренц, агресія сприяє виживанню виду.

Як уникнути агресії

Щоб не спровокувати собаку на агресивні дії, насамперед ніколи не підходьте до неї впритул. Не намагайтеся погладити собаку без дозволу господаря, а тим паче, якщо пес бродячий. Якщо навіть собака махає хвостом, це не завжди  означає радість спілкування, часто це просто вказує на збудження тварини.

Не бігайте поруч з собакою: від природи собаки люблять наздоганяти здобич, бо в них є мисливський інстинкт.

Ніколи не турбуйте тварину, яка доглядає цуценят, спить або їсть.

Не просовуйте руку через огорожу: пес охороняє свою територію і сприйме ваші дії як погрозу.

Якщо собака підійов близько й обнюхує вас, стійте спокійно: у більшості випадків пес відійде, якщо не відчує загрози з вашого боку.

Коли бачите так зване «собачі весілля», намагайтеся обійти ці місця або змінити маршрут, тому що в період гону собаки можуть бути агресивними.

Наодинці з собакою: як відбити напад

Якщо все-таки ситуація критична і ви залишились наодинці з агресивним собакою або цілою зграєю – не панікуйте і дійте впевнено, сконцентруйтеся, адже від цього залежить ваше життя.

Ніколи не тікайте: собака бігає швидше і точно наздожене! Захищайте обличчя і шию (притисніть підборіддя до грудей, охопіть своє горло руками, виставляючи вперед лікті). Кличте людей на допомогу.

Ніколи не повертайтеся боком або спиною до тварини, постійно слідкуйте за  діями собак. Намагайтеся не дивитися пильно собаці в очі, але контролюйте її погляд: зазвичай перед нападом собака дивиться на те місце, яке буде атакувати. Відступайте так, щоб притиснутися спиною до дерева або стіни.

Щоб відбитися від нападу, треба використовувати все, що потрапило вам під руку. Можна обережно присісти до землі , підібрати камінь, палицю або будь-яку іншу річ і жбурнути її в бік собаки.

Якщо звір цілиться в ноги, використовуйте для самозахисту сумку, пакет, одяг та інші доступні речі, виставляючи їх перед собою.

Якщо собака схопив вас за рукав, намагайтеся блискавично скинути річ з себе прямо на морду тварині.

Захист від смертельних укусів

Коли собака зовсім близько, використовуйте фіксуючі захвати. Наприклад: захват під щелепою в області вилиць, захват за нижню щелепу з надавлюванням пальцями на язик собаки, захват за вуха собаки спереду двома руками, за горло собаки спереду двома руками.

Якщо собака збив вас з ніг, ні в якому разі не підпускайте його до своєї шиї. Не спирайтесь об землю руками, намагаючись встати.

Укус собаки розділяють на три стадії: хват, стискання і тріпання. Саме тріпання вважається найнебезпечнішим, тому що травмуються м’язи і зв’язки. Якщо вже так сталося, що запобігти укусам ніяк, намагайтеся підставити собаці для укусу кулак або передпліччя, проштовхуючи їх глибше в пащу. Так ви захистите себе від більш небезпечних травм.

 Наостанок хочу додати, що собаки з’явилися в нашому житті дуже давно. Люди самі приручили цих тварин, тому ми повинні відповідально ставитися до братів наших менших. Щоб не з’являлися зграї бродячих тварин, потрібно створити належні умови для нормального співіснування людей і собак. Це наш неодмінний обов'язок.