Yuliya Fedorchak 2

Всіх власників собак і кішок можна розділити на дві категорії: одні годують своїх вихованців спеціалізованими кормами, а інші – віддають перевагу натуральній їжі. Якщо говорити про корми, то тут все просто – достатньо вибрати якісний продукт, який припаде до смаку чотирилапому другові.  Коли ж мова йде про харчування зі столу, то важливо знати, які продукти […]

Всіх власників собак і кішок можна розділити на дві категорії: одні годують своїх вихованців спеціалізованими кормами, а інші – віддають перевагу натуральній їжі. Якщо говорити про корми, то тут все просто – достатньо вибрати якісний продукт, який припаде до смаку чотирилапому другові. 

Коли ж мова йде про харчування зі столу, то важливо знати, які продукти небезпечні для здоров'я і навіть життя тварини. Контроль за раціоном дозволить уникнути неприємних наслідків.

Розглянемо список з продуктів, які не повинні потрапляти в раціон вихованців у жодному разі. Ніколи.

На перше місце можна поставити всілякі солодощі, а особливо шоколад. Речовини, що містяться в шоколаді, можуть стати причиною серйозних проблем з серцем, велика кількість яких часто призводить до летального результату.

Алкогольна продукція будь-якого виду є справжньою отрутою для наших чотирилапих друзів. Навіть невелика доза спиртного напою вкрай небезпечна і руйнівно діє на печінку тварини. Підсумком вживання може стати кома або навіть смерть.

Усі знають, що собаки люблять гризти кістки. Але необхідно пам'ятати про те, що давати можна далеко не всі. Так, трубчасті кістки смертельно небезпечні через свою ломку структуру. Вони легко тріскаються і тварина може вдавитися осколком, або травмувати ротову порожнину і шлунок гострим краєм.

Це ж правило стосується і риб'ячих кісток.

Собакам протипоказані деякі види горіхів. Найбільш токсичним для них є сорт макадамія – цей екзотичний продукт викликає судоми, слабкість і тахікардію. Зустрічаються також випадки розвитку паралічу кінцівок. А фісташки можуть стати причиною панкреатиту і сечокам'яної хвороби.

Сіль і різні приправи дуже шкідливі, адже викликають порушення водно-сольового балансу в організмі тварини. А гострі й пряні спеції призводять до розвитку проблем з печінкою і підшлунковою залозою.

Виноград і родзинки не слід пропонувати своєму улюбленцю через небезпеку розвитку у нього ниркової недостатності. Часто вживання цих ягід може супроводжуватися блювотою та діареєю.

Сирі м'ясо і риба не шкідливі самі по собі, проте вони можуть бути заражені різними паразитами. Особливо актуальна ця проблема щодо річкової риби. Ці продукти,  без термічної обробки часто містять в собі бактерії, що призводять до діареї, блювоти і підвищенню температури у вашого улюбленця.

Ще один дуже небезпечний продукт – цукрозамінник ксиліт, який додають до багатьох жувальних гумок і цукерок. Навіть маленька доза такого смаколика може викликати різке падіння цукру в крові тварини, викликати судоми і помутніння свідомості.

Кава і чай містять велику кількість кофеїну, який знаходиться під забороною для тварин. Ця речовина робить украй несприятливий вплив на серце і нервову систему домашнього улюбленця, може провокувати аритмію, прискорене серцебиття і навіть смерть тварини.

Випічка з дріжджового тіста теж є не найкращим частуванням для собак. Вона стає причиною здуття живота і підвищеного газоутворення, а також сприяє набору зайвої ваги.

Часник і цибуля протипоказані собакам і котам не тільки в сирому, але і в приготованому вигляді. Ці овочі здатні спровокувати отруєння і навіть анемію (малокрів'я).

Всі вище перераховані продукти так само небезпечні й для кішок, але є ще кілька продуктів, які ветеринарні лікарі рекомендують виключити з раціону:

  • молоко – організм кошеня може засвоювати лактозу, але у більшості дорослих котів недостатньо ферменту, який бере участь в її розщепленні. У результаті кішка страждає від діареї;
  • сире яйце – кішка може заразитися сальмонельозом і кишковою паличкою, а також у неї може порушитися засвоєння вітаміну В, що потім негативно позначається на шерсті та шкірі кішки.