7ESumv608fHPlL9P

На превеликий жаль одного дня я зіштовхнувся в проблемою безпритульних тварин. Якось до того моменту навіть не міг задуматися і уявити, що взагалі ця проблема настільки гостра на сьогоднішній день.

А все почалося с того, що  вересня допомагав дружині провести Всесвітній день прибирання і, як завжди, варив величезний казан каші для учасників прибирання. І так сильно увійшов у кураж, що наварив стільки каші, що нею можна було накормити увесь мікрорайон Левада. Кашу роздавали усіх охочим, але її все одно не меншало, і в кінці дня було вирішено, що залишок каші ми віддамо до притулку тварин. І тут усе і почалося.

Ми приїхали туди близько 15-ї години. Далі були сльози. Так, у 29 річного хлопця були сльози. Коли я побачив це жахіття, а саме в якому стані знаходиться притулок, його мешканці і в яких умовах працюють волонтери. Я, як людина яка с малечку дуже полюбляє тварин і вдома має котика, якого знайшли на вулиці, не міг не відреагувати на побачене. Відсутність води, вбиральні для працівників, будки для собак зроблені с підручних матеріалів….

Побачене жахало. А коли мі дізналися, що даний притулок знаходиться на балансі міста, а саме КАТП-1628, питань виникло ще більше. Як цивілізоване місто з бюджетом в 3,5 млрд гривень не може утримувати притулок ? Саме тоді і народилась ідея допомоги.

Ми разом з іншими волонтерами почали міркувати, що саме ми можемо зробити власними силами. Звісно, хочеться все і одразу, щоб кожна з 120 собак і 30 котів отримали якісний притулок, де зможуть чекати на нових господарів. Але ми зіштовхнулися з рядом бюрократичних перешкод. Як виявилося, цей притулок є лише номінальним – тобто він є і водночас його немає. В управлінні ЖКГ розповідають, що вони заклали кошти на новий європейський центр стерилізації, але чомусь далі ніж обіцянок діло так і не дійшло, а на діючий центр перетримки вони не готові виділяли кошти.

Патова ситуація. Проблема є, вирішувати ніхто не хоче. Правда наперед хочу сказати велике «Дякую» працівникам КАТП-1628, які штатно там працюють. Хлопці і дівчата, за ті копійки, що ви отримуєте, ви робите благородну роботу. Але не будемо відступатися від лірики, адже проблема не зникла. Зрозумівши, що цю проблему ми маємо вирішувати поступово, ми почали з малого.

Було вирішено, що найкращим подарунком для пухнастих хвастиків будуть новенькі будки під новий рік. Тоді і зародилась ідея краунфандингового збору коштів. Добре, що в нашому місті є така платформа як «ЗМІСТ». Саме завдяки їй ця ідея отримала новий формат, і багато полтавців дізналися про цю проблему й змогли долучитися до її вирішення.

Скажу як є, основною метою навіть був не збір коштів, а як більш широко розказати усім небайдужим про цю проблему і паралельно зібрати необхідну суму для реалізації цієї ідеї. На початку ми хотіли змайструвати лише будки і відповідно кошти збиралися на будки. І як я був вражений, коли за 15 днів ми зібрали суму більшу, ніж планували. Виявляється, в нашому місті так багато небайдужих людей. До речі, хочу подякувати кожному з тих, хто хоча б однією гривнею допоміг в реалізації цього проекту!

Окремо хочу звернути увагу на соціально-відповідальний бізнес. Коли на дворі вдарили морози і проект по будкам був під загрозою, ми отримали несподівану підтримку, звідки не чекали. А саме БК «УкрБурСервіс» на своїх потужностях і завдяки золотим рукам Віталія та Дениса допомогли зібрати ці чудові  хатинки для друзів наших менших. В черговий раз переконуюсь, що у місті достатньо небайдужих людей, яких турбує життя міста і все, що з ним пов’язано. 

На сьогодні 10 волохатих хвостиків отримали якісні утеплені будки, і маю надію, це – лише початок.

Крига скресла, і багато хто почув про цю проблему, зокрема і міська влада! Вірю в те, що громадянське суспільство, до якого ми так намагаємося йти, не може стояти осторонь болючих проблем безпритульних тварин. Маю надію, що кожен у цей зимний час знайде можливість у своєму дворі погодувати безпритульну собаку чи кішку!

Європа починається з кожного.  З малого. Будь тим, хто змінить суспільство і ставлення до оточуючого світу.