n6BbZ5kpSPzGEJb3

В той час, коли Полтаву забудовують МАФами, в столиці навпаки активно ведеться демонтаж. І, як на мене, вже є позитивні результати.

Наприклад, на Контрактовій площі було очищено від таких споруд один зі скверів. Тепер це місце більше схоже на історичну пам’ятку міста. Контрактова площа виникла ще за часів Київської Русі і є однією із найстаріших у Києві. Сюди, у сквер #3, кожен день приходять туристи на екскурсії. Саме тут знаходяться пам'ятники Григорію Сковороді та Петру Сагайдачному, поруч зі сквером Староакадемічний корпус Києво-Могилянської академії. Занедбані МАФи розташовані у цій зоні, м'яко кажучи, дуже сильно не задовольняли естетичні потреби людини. Навіть просто після прибирання цих забудов місцевість стала виглядати куди краще. І надалі планується реконструкція Контрактової площі.

Як це відбувається:

КМДА оголосила конкурс на благоустрій даної місцевості під назвою CONTR/ACT. В ньому взяли участь 14 проектів. Обрали переможця. Ним став проект «Київська вітальня». Студія ландшафтної архітектури Максима Коцюби розробила проект з реконструкції Контрактової площі за проектом «Київська вітальня».

З тим, як виглядатиме ця місцевість після реконструкції, можна ознайомитися за цим посиланням.

Також цей проект включає в себе такий експеримент: частину вулиці Сагайдачного, від перехрестя зі вулицею Андріївською до Контрактової площі зробили пішохідною. Поки що це демо-версія до 15 вересня. У киян різні погляди на цей апдейт вулиці, але наскільки правильне рішення, життя покаже.

А ось перекритий Хрещатик по вихідним однозначно всім подобається. Полтавська вулиця Соборності заслуговує на таке ж рішення. Її частина від монументу Слави до самої Білої альтанки у вихідні дні може бути цілком пішохідною. Хоча б спробувати. Зручним використанням простору давно вже займаються і в інших містах. Кільканадцять таких прикладів варто переглянути за цим посиланням.

Для того, аби місто не перетворювалось на базар, не потрібно повністю забороняти МАФи, варто обмежити їх використання – для початку хоча б встановити для них крутий дизайн і дозволені місця.

Ілюстрації проекту «Київська вітальня» з ресурсу hmarochos.kiev.ua