Марія Остроушко

Тому, що спорт є невід’ємною частиною гармонійного розвитку для кожної дитини, а особливо для дітей, які мають особливості розвитку, такі, як синдром Дауна.

Враховуючи, що діти із трисомією 21 мають ряд особливостей здоров’я, і не кожній дитині підходять контактні види спорту або спорт з високим фізичним навантаженням, ми обрали плавання. Це безпечний вид занять, що допомагає дітям краще пізнати своє неслухняне тіло, контролювати його. А ще плавання покращує настрій, тренує дихальну та м’язову системи, та дозволяє впевнено почуватися на воді у колективі своїх однолітків. Це відкриває більше можливостей для гри та розвитку.

За підтримки міської ради нам вдалось втілити ідею занять плаванням в реальність, і діти почали свої тренування в басейні при школі. На жаль, ця ініціатива розбилась вщент об карантинні обмеження та сучасні реалії. Басейн на час карантину закрили...

Але ж життя триває, діти ростуть, потреба у розвитку та спорті нікуди не зникла. Тож обираючи з-поміж доступних варіантів такий, щоб міг підійти багатьом дітям з трисомією 21, ми обрали перш за все безпечний та дієвий – йогу! Велике починається з малого, від ідеї до втілення. Я звернулась по допомогу до своєї однокласниці Тетяни Бутко, що практикує викладання та заняття йогою для дорослих, і за допомогою йога-спільноти Полтави ми знайшли свою диво-тренерку Ірину Діденко. Дякую вам!

В пригоді стала можливість матеріальної реалізації проєкту, оскільки щороку ВБО «Даун Синдром» разом зі своїми партнерами BNP PARIBAS GROUP UKRSIBBANK проводять конкурс «Срібна монетка» на фінансування кращих проєктів від регіональних організацій, які опікуються людьми із синдромом Дауна. Обслуговуючись в банку, ви можете залишити будь-яку зручну вам суму коштів на благодійність. Наша організація ГО «Полтава Даун Синдром» брала участь у конкурсі «Срібна монетка» вперше. Нам повірили і ми виграли другий грант, що стало початком нових відкриттів – як для нас, батьків дітей з трисомією 21, так і для тренера і нашого оточення. «Йога 21» – це про можливості, а не про обмеження. Ми вчимося дихати та контролювати своє тіло, вчимося взаємодіяти та пізнавати, вчимося разом з дітьми. Йога – як наш космос і відпочинок душі й тіла. Круто, що є поряд люди, які вірять у можливості та допомагають руйнувати стереотипи!