Max

Останнім часом чую від знайомих запитання, як правильно голосувати в нових бюлетенях? Я вирішив розібратися з цим питанням, адже від кожного голосу залежить, хто буде представляти громаду наступні п’ять років.

Отже, 25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Прийшовши на дільницю, полтавці отримають 4 різні бюлетені, адже обирати будуть міського (сільського або селищного) голову, депутатів до місцевої, районної та обласної ради. У липні парламент затвердив новий бюлетень, у якому виборці ставитимуть галочку навпроти партії, яку підтримують, а поряд вписуватимуть номер кандидата від неї.

Як поводитись із цими бюлетенями?

У новому бюлетені треба буде поставити дві позначки:

1. Поставити галочку біля партії, за яку ви хочете проголосувати;

2. Вписати номер кандидата від ТІЄЇ партії, якого хочете підтримати. Кандидати будуть зазначені поруч з назвою партії, яких партія може висунути від 5 до 12 на окрузі.

Ви зможете проголосувати за партію та не обирати кандидата, але не можна обрати кандидата, не поставивши відмітку навпроти партії. Аналогічно не можна проголосувати за одну партію, а кандидата відмітити з іншої. Нижче представлені приклади, як правильно заповнювати бюлетень:

А такі бюлетені будуть вважатися недійсними:

Друзі, заповнюйте бюлетені уважно та відповідально! Адже результат виборів 25 жовтня 2020 року залежить лише від вас!