Вікторія Башмакова

Історія громадської організації «Спільна справа Полтавщини» почалася з 23 жовтня 2021 року. На той час це був відокремлений підрозділ Громадської організації «Об’єднання Переселенців “Спільна Справа”», Полтавський підрозділ, під керівництвом Віталія Башмакова.

З 27 лютого ми почали діяти як Волонтерська ініціативна група.

На початку повномасштабної військової агресії росії проти України вдома створили колл-центр, зібрали команду волонтерів для евакуації біженців з Харкова.

Наші дівчата, бувши на той час вже двічі переселенками, приймали замовлення на евакуацію 24/7 та збирали замовлення на передачу гуманітарної допомоги у Харків. Хлопці з Полтави – власники бусів погодилися евакуювати біженців у Полтаву та доставляти гуманітарку в Харків. Водії-волонтери з Харкова, які забирали людей з міста їх перебування та підвозили до наших автобусів до Пісочина.

Потім зрозуміли що вивозили людей практично без речей, що переселені у Полтаву потребують на інші види допомоги і вирішили відкрити Гуманітарний центр.

1 квітня наша родина орендувала приміщення для Центру гуманітарної допомоги ГО«Спільна справа Полтавщини».

Протягом десяти місяців роботи багато родин забезпечили  всім необхідним у Центрі гуманітарної допомоги  ГО «Спільна справа Полтавщини». Допомога була у вигляді: теплих речей, гігієнічних засобів, харчових наборів, фруктів, овочів, питної води, дитячого харчування, памперсів для дорослих та дітей, постільної білизни, ковдр, спальних мішків, матраців, посуду, харчування для тварин і багато іншого.

Також  з початку роботи Центру надали допомогу громадам Полтавській області для понад 7 тис. переселенців.

Завдяки партнерству з багатьома іншими організаціями нам вдалося на постійній основі надавати неодноразову гуманітарну допомогу більш ніж 19 тис. переселенцям Полтави та області.

У листопаді 2022 року ми вирішили подати документи на реєстрацію ГО «Спільна справа Полтавщини», яка і була зареєстрована 12 грудня 2022 року.

Наразі у нашому гуманітарному центрі працює вісім волонтерів, всі вони переселенці. Центр продовжує надавати наступні види допомоги ВПО:

  • гуманітарну допомогу;
  • психологічну;
  • юридичну допомогу;
    забезпечення культурного відпочинку та соціальної адаптації;
  • допомогу у розв'язанні житлових питань;
  • інформаційно-консультаційну допомогу.

Ми продовжуємо працювати задля України й разом йдемо до перемоги.